Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikrtól lehet majd a babónak...

Mikrtól lehet majd a babónak gyümölcsöt adni? Nagytudású anyósom szerint két hónapos kortól. Ez igaz? Elegem a vén fejéből már most, pedig babóm csak 3hetes még. Anyósom a szomszédban lakik.

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 18:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
sajnállak... ha anyatejes akkor fél éves kortól, ha tápszeres 4 hónapos kortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást a tudomány mai állása szerint. Mondd anyósodnak, hogy felterjeszted Nobel-díjra az új ötletei miatt...
2010. aug. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
2 hónapos korában a mi babánk még az anyatejet sem tudta megemészteni, szélcsöveznünk kellett egész nap, úgy fáj a hasa...nemhogy a gyümölcsöket. A mostani szemlélet szerint, ha anyatejes a baba, akkor 6 hónapos kortól lehet elkezdeni a kóstoltatást, ha tápszeres, akkor kicsit hamarabb, bár vannak olyanok is, akik azt mondják, a tápszer jobb 6 hós koráig, mint a korai hozzátáplálás. Az én babám anyatejes, de vashiányos volt már 4 hónaposan, így az arany középutat választottam, 5 hónapos kora után kicsivel kezdtem kóstoltatni:)
2010. aug. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A tápszeres babának semmivel sem fejlettebb az emésztése, mint az anyatejesnek. 6 hónapos kor alatt ne adj neki semmit, ami nem anyatej, vagy tápszer.


[link]

Hat hónapos kor elõtt a csecsemõ emésztõrendszere még éretlen az anyatejen kívül egyéb táplálék feldolgozására. A tápszeres kiegészítés, a mesterséges táplálásra való átállás és a szilárd táplálék korai bevezetése következtében gyakrabban alakulnak ki felsõlégúti megbetegedések, középfülgyulladás, hasmenés, húgyúti fertõzések, ekcéma, asztma, allergia. Az allergiára hajlamos családokban az anyatejes baba érzékennyé válhat a tehéntejfehérjére, ha az újszülöttosztályon az elsõ három nap során akár egyetlen üveg tápszert is kapott (véletlen, szükségtelen vagy szándékos kiegészítés során).


Sokan gondolják, hogy a tápszerrel táplált babáknál már 4 hónaposan el kell kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. Ez egy óriási tévhit! A tápszeres babák emésztõrendszere semmivel sem érettebb anyatejes társaiénál, ráadásul a tápszer nem tartalmazza azokat az emésztõenzimeket, amelyek az anyatejben megvannak és segítik a szoptatott babát abban, hogy könnyebben megbirkózzon az elsõ falatok feldolgozásával. A tápszeres babák szervezete amúgy is ki van téve a fajidegen fehérje bélrendszerre gyakorolt negatív hatásainak, így különösen fontos, hogy megvárjuk a féléves kort, mielõtt újabb ételekkel ismertetnénk meg.

2010. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Szegény... Ha tudod, fél éves koráig csak szoptasd. Én mindháromszor sokáig szoptattam a gyerekeimet, az elsőnél három hónap után még dícsért anyósom, milyen ügyes vagyok, fél éves korától állandóan kérdezte, miért szoptatom még, egy évesen majdhogynem kinevetett. Mikor látta, hogy ez lesz a többinél is, Ebbe többet nem szólt bele. De ha szeretnél, 4 hónapos korától kóstoltathatsz vele gyümölcsöt, a középső nálam is szerette már akkor, csak az íze kedvéért egy picit adtam neki. És még azzal akasztottam ki anyósom, hogy teát sem adtam nekik, cumisüvegből sem ittak sosem... Persze nem azért, hogy őt bosszantsam, csak nem láttam szükségét.
2010. aug. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
40%
Ilyenre gondolsz? [link] Ez a babó.
2010. aug. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

Pár éve még 2 hónapos kortól adtuk a gyümölcsöt, ne bántsátok az anyóst, nem tudhatja, hogy a tudomány mai állása miatt ez a dolog is megváltozott. Az enyém sem tudja, próbálom vele megértetni, persze nem könnyű, de ezért nem harapom le a fejét. Úgy csinálom, ahogy ÉN akarom, hiszen az ÉN gyerekemről van só. Anyatejes, tehát 6 hónapos kortól gyümölcs.


Próbáld meg nem bántón, de határozottan közölni az anyósoddal, hogy a TE gyereked, és nem szeretnél rá hallgatni, ész. minél hamarabb zárd ezt le, mert később csak rosszabb lesz! Esetleg segíthetne a párod, mégiscsak az ő anyja....

2010. aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%

"Mondd anyósodnak, hogy felterjeszted Nobel-díjra az új ötletei miatt..."


Nem új ötlet,okos kislány,bármily hihetetlen,a kérdező férje így nőtt fel,ha az anyós így csinálta és nem halt bele.Érdekes,ugye? Meg a fél ország még rajta kívül.

Akkoriban ez volt a nézet,most más.

A ti menyetek majd rajtatok fog szánakozni,mert akkora megint más nézet fog uralkodni ezzel kapcsolatban.Ilyen egyszerű.

18.22-nek meg igaza van.

2010. aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%
kislány már régen voltam, de azért köszi a tanácsaidat. :DD gondolom nagyon vacak életed lehet, ha idejársz észt osztani:DD
2010. aug. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%
Igaza van 18:28-nak ez tényleg nem "új ötlet"...
2010. aug. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%

"a kérdező férje így nőtt fel,ha az anyós így csinálta és nem halt bele.Érdekes,ugye? Meg a fél ország még rajta kívül. "


És most a fél ország allergiás...

2010. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!