Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tanácsot kérek, kicsit megijed...

Tanácsot kérek, kicsit megijedtem, hirtelen apad a tejem, mit csinalok rosszul?

Figyelt kérdés
2 hos fiam napok ota kevesebbet eszik. Rabiztam, gondoltam ő tudja, elfogadom, nem eroltetem. De a tejem szepen apadni kezdett. Ma mar alig 20-40 g ok maradtak, mert merem az eteteseket. Ma elkezdtem etetes utan fejni a mellem, amelyikbol kezdtem az etetest. Alig jott valami. Lactoherbet iszom, urtica urens-et szedem. Most more milk kapszulaert ment a ferjem. Elkezdem. Mit tudok tenni még? Nagyon rossz erzes , ijeszto....

2020. nov. 22. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
"Nagyon rossz érzés, ijesztő". -Pontosan mitől félsz, kérdező? A babád nem fog éhen maradni, nem kell megijedni, ha esetleg ráléptél a tejapadás útjára. Ha mindent megteszel, és nem sikerül, azt ne kudarcként éld meg, nem attól lesz boldog a gyereked, mert szoptatod. Nem, nem akarlak rábeszélni, hogy ne szoptass, isten őrizz! Csak azt akarom mondani, hogy semmi értelme emiatt rosszul érezned magad, hiszen nem presztízskérdés annak a gyereknek egész életére, hogy mit evett babakorában. Ne stresszeld magad, tegyél meg mindent, hogy legyen tejed, de ha kell, tudd elengedni!
2020. nov. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sirdogalas ...reszemrol.... koszonom amit irsz, ertem.... probalom....
2020. nov. 22. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A stressz miatt is apadhat a tejed. Az írásod alapján nagyon rástresszelsz erre az egészre. Minek méred? Ha éhes maradna a gyerek, jelezné valahogy.
2020. nov. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha már beállt a kereslet-kínálat akkor nem kell fejni(én nem is tudtam). Pihenj sokat,ami házimunka van azt halaszd el hacsak nem iszonyat fontos,szoptass sokszor!Be fog indulni:)Csak ne stresszelj rá mert akkor az nem lesz jó...
2020. nov. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Hagyd abba a méricskélést. Egyszerűen tedd mellre, amikor "kéri" a kicsi. Amíg gyarapszik a baba és produkál pisis pelusokat, addig teljesen indokolatlan minden evést mérni. Az meg semmit nem jelent, hogy mennyit tudsz kifejni. Semmilyen mellszívó nem szív olyan hatékonyan, mint a baba.
2020. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gép. Ha kevesebbet iszol, fáradtabb, idegesebb vagy stb..mind kihathat a tejtermelésre. Nekem is hullámzóbb. Ami bevált (igaz lehet placebo), ha kevesebbnek èrzem a tejem veszek Karamalz malátaitalt pár dobozzal, több folyadékot iszom.
2020. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Urticából hanyas ch-t szedsz? Mert csak az egyik tejszaporító, a másik apasztó hatású (én apasztásra szedtem műtét miatt, de már nem emlékszem melyiket).
2020. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Urtica urens 5 ch
2020. nov. 23. 09:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Pihenek akkor. Tobbet eszek. Pedig igy is konyhamalacnak erzem magam. Iszok/eszek program lesz! Koszonom!!
2020. nov. 23. 09:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!