Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kisbabám folyamatosan csak...

A kisbabám folyamatosan csak enni akar 1 hónapos szépen hízik de egész nap a cicin akar lenni mit tegyek???

Figyelt kérdés
nem tudok nyugodtan még wc re sem menni , egész nap a cicin akar lenni a cumi nem használ … valakinek valami tipp??

máj. 11. 20:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

Követem. Ugyanez van nálunk is. A gyerekorvos tanácsa, hogy még többet legyen cicin, hogy jól lakjon, de ettől többet csak akkor lehetne, ha wcre is vele mennék vagy vele zuhanyoznék. A védőnő szerint meg egyszerűen ne adjam oda neki csak 3 óránkét, ha ordit, ordít. Nekem is valami köztes megoldás kellene.


Kitartás neked ❤️

máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Bírd ki, ennyi. Hidd el, ez 1-2-3 hónapig tart csak, ahogy elkezd támaszkodni, nézelődni, egyre kevesebbet lesz cicin.
máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Majd megügyesedik, és hamarabb jól fog lakni. Nem tart ez az időszak olyan sokáig.

Egyébként ilyenkor sűrűn vannak növekedési ugrások.

máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
A legtöbb babánál az első 2-3 hónapban ez sajnos ilyen. Aki úgy gondolja, hogy ez neki túl nagy nyűg, az váltson tápszerre, nem tartozik magyarázattal senkinek. Illetve egész nyugodtan tedd le a kiságyba, amíg pl elmész wc-re vagy eszel/iszol, neked is vannak alapvető biológiai szükségleteid, nem tűnnek el attól, hogy lett egy gyereked.
máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást kérdező! Én is azt mondom, hogy ez csak átmeneti. Utána könnyebb volt nekünk is, az eleje ilyen volt, akkor sokat filmeztem, pihentünk. Most viszont, hogy mindjárt érkezik a második, azért kezdek félni ettől az időszaktól, mert azért 3 hónapig a férjem nem tud szabin lenni, hogy ellássa a nagyot míg én csak fekszek és szoptatok szó szerint egész nap, mint az elsőnél. :\ Amúgy igen, növekedési ugrás is lehet.
máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
7%
Fejd le a tejet, és úgy add, előbb ezt próbáld, mint a tápszert. Tévhit, hogy tuti hamar elmegy így a tejed, én másfél hónapig szoptattam, most viszont már több, mint 5 hónapja fejek (nyilván mást is eszik már), nem szoptatok, és így is van még tejem. Valamint ha fejsz, reális képet kapsz arról, hogy tényleg elég-e a tejed.
máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
5# de nem biztos, hogy megint csak feküdni, és szoptatni fogsz. Nekem pl sosem volt ilyen a babám, a kezdetektől magától beállt arra, hogy a legtöbbször kb 3 óránként ehezett meg, éjszaka ennyiszer se, és nagyszerűen aludt mindig is. Ez lutri. Bocsi az offert. 6os voltam
máj. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

5# vagyok. Jó lenne 7-es, ha most így lenne, megkönnyítené a nagyobbal való foglalkozást is ez a helyzet. Az elsőnél a köztes nagyon pici időkbe fejtem is 2 szoptatás között, mert elég nehezen indult be, utána legalább azt már nem.

A fejés se hülyeség amúgy, amit a 6-os javasol kérdező. Viszont én szoptatásbarát eszközből adnám oda a lefejt tejet, hogy ne legyen cumizavar. Bár nem mindenkinek jön le fejéssel.

máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%
Pont cumizavar miatt váltottam kizárólagos fejesre, amikor 1,5 hónapos lett a babám, mert előtte is kapott már párszor cumisüvegből tejet. De őszintén, én nem bánom, jobban szerettem mindig is fejni, mint szoptatni, kezdetben nagyon sok jött rövid idő alatt fejessel, és nem is kellett túl gyakran fejnem ahhoz, hogy elég legyen pár hónapig úgy, hogy semmi mást nem kap a baba. Kényelmesebb volt, szabadabb lettem, de mégse volt tapszeres a kisbaba. Most már nyilván kevesebb tej jön le, de már nem derül ki, hogy ha szoptattam volna, tovább marad-e több tej, mert eleinte nekem a fejessel is szaporodott. Na egy szó, mint száz, ki kell próbálni, kérdező, és te érzed, nektek mi válik be a legjobban. :) 6os és 7es voltam
máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
1 hónapos. Ez ilyen. Majd pár hét múlva már nem ez lesz. Legyen mellen, amennyit csak akar. Ez a dolga. Első gyerek? Akkor te is ráérsz.
máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!