Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha valaki szoptatás alatt egy...

Ha valaki szoptatás alatt egy szem Rivotrilt beszed akkor a babára milyen hatással lehet?

Figyelt kérdés

2020. nov. 28. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Szoptatàsi tanàcsadòt kèrdezz meg.
2020. nov. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

[link]


2. Tudnivalók a Rivotril tabletta szedése előtt

Ne szedje a Rivotril tablettát

- ......

- szoptatás ideje alatt.

2020. nov. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Még egy bekezdés innen:


"Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával. A kezelőorvos ezután eldönti, hogy kaphat-e Rivotril-kezelést. Ha a várandósság késői szakában, vagy a szülés folyamán Rivotril-kezelést kap, a baba alacsony testhőmérséklettel, izomgyengeséggel, táplálkozási nehézséggel, rendszertelen szívműködéssel születhet, fizikai függősége és elvonási tünetei is lehetnek.

Gondolni kell arra, hogy maga a terhesség és a kezelés hirtelen megszakítása az epilepszia súlyosbodását válthatja ki.


A klonazepám bejut az anyatejbe, ezért szoptatás idején a klonazepámot nem szabad szedni. Ha a Rivotril tablettát feltétlenül szednie kell, a szoptatást abba kell hagyni."

2020. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Egy szemmel még nem ártasz, de rendszer ne legyen belőle.
2020. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Low risk


[link]

2020. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!
2020. nov. 29. 00:03
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom szoptatás alatt mennyire káros, de terhesen szedtem és nem lett belőle semmi baj (első trimeszterben), terhesen lehet szedni, ezt a genetikus mondta, azért inkább leraktam amilyen gyorsan tudtam.
2020. nov. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Itt minden valamit is érő válasz le lett pontozva, ellenben ha valaki bemásolja a betegtájékoztatót az 86%-os válasz, amit bárki megtalál a neten 1 mp alatt, oké.

A rivotril nyugtató, nyilván nem ajánlott se terhesen, se szoptatás alatt, 1 szemtöl viszont nagy eséllyel nem lesz baja a babának, de ezt orvostól kellene megkérdezni.

Kérdés: minek bevenni 1 db rivotrilt, ami hat kb. 4 órát. 4 óra múlva már nyugodt leszel és minden gondod megoldódik?

2020. nov. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Én minden választ felpontoztam :) próbáltam erős maradni és végül nem vettem be 1 szemet sem. Agyaltam egész délután aznap, amit te is írtál, hogy utána csak ideig - óráig lesz "jobb" és lehet, hogy utána rosszabb lesz sokkal.. Mivel kapott a szervezetem Rivot. Így nem vettem be. És nem is bánom. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat még 1x :)

2020. nov. 30. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!