Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudtátok, hogy kevés...

Honnan tudtátok, hogy kevés vagy fogyóban a tejetek?

Figyelt kérdés

A lányom 4 hónapos, igyekszem igény szerint szoptatni, csak az a baj, hogy nem igazán jelzi az igényt :S Amikor látom, hogy valami "baja" van, nyűgösködik vagy valami, akkor mindig megkínálom cicivel, de az esetek felében ha elfogadja (olyan 2-3 óránként kb), és olyankor is van, hogy inkább másra figyel és hamar abbamarad a szopizás, vagy el se kezdődik (mert mondjuk csak kicsit nyammog a cicin, nem kezdi el szívni, így meg se indul a tej, ő meg közben dumál vagy vigyorog vagy csak az orrom tapogatja :D ).


Emiatt félek tőle, hogy némileg kevesebb a mennyiség, mint kéne, mert viszont ha éhes, akkor nagyon éhes, és akkor előfordul, hogy még enne, de nem igazán jön már anyag. De nem erőlteti, ha nem jön már több, akkor fogja a kis hüvelykujját és elkezdi szopizni, aztán vagy megy vissza játszani vagy bealszik.


Szóval nem tudom, hogy most elég-e neki a tejem vagy sem? Megmértem egy szopit, 155g volt, a védőnő szerint elégnek kell lennie, ugyanakkor most egy hónap alatt csak alig 600 grammot hízott (eddig inkább egy-egy kiló volt). Amikor azt mondjátok, hogy csak eddig vagy addig tudtatok szoptatni, akkor honnan tudtátok, mikor van itt a vége?


2020. dec. 8. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálad még nagyon jó, ne aggódj. Ha "éhezne", akkor gyakran enne. De azt írod, jó kedve van, játszik, nem nyűgös. Számold a pelusokat, napi 5-6 pisis van, akkor eszik eleget. Az enyém is az elején 1-1 kilókat hízott, majd 3-4 hónapos kora óta 4-500 grammot havonta. Most 6 hónapos. 4 hónaposan nálunk csoda volt, ha 100 g-ot megevett egyszerre.

Abból tudhatod, hogy kevés a tejed, ha a baba nyűgös, sír a cici felett, s ha megnyodod, nem jön semmi a melledből. És a pelusok számából. Mert ha nincs bevétel, akkor nincs kiadás sem.

Esetleg nappal próbáld meg egy sötét, nyugis helyen etetni, ahol nem tereli el semmi fény, játék, akármi a figyelmét.

2020. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én esetem nem tudom hogy mennyire segít, mert már idősebb a babám (9.5 hónap), és már sok szilârdat eszik. Pár napja drasztikusan csökkent a tejem (talán meg fog jönni, remélem, mert akarunk tesót). Onnan tudom, hogy eddig egy tejleadó bőséges volt, vagy 3 percig ette, most nagyon kevés jön és fél perc után vége is a nagy nyeléseknek, utána már csak rángatja, meg már rá is harapott, gondolom zavarja, hogy alig jön... Éjjelente is úgy volt eddig, hogy amikor kelt szopizni, olyan bőségesen evett vagy 10 percig, most meg már akkor is csak nyammogni tud rajta... :/ én innen látom, hogy kevés. De ő már kap sok kaját meg vizet, így szerencsére nem kell pótlás, így is szopizik sokszor, de csak keveset.
2020. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Abból tudhatod, hogy kevés a tejed, ha a baba nyűgös, sír a cici felett, s ha megnyodod, nem jön semmi a melledből. És a pelusok számából." - a pelusok rendben vannak (mosható pelust használunk, szóval nem tudom, pont hogyan számoljam, de 2-3 óránként cserélni szoktam és mindig legalább nedves, de gyakrabban inkább rendesen pisis), de a többi az stimmel. Mármint mostanság már az van, hogy szopizik egyik mellen, elengedi, átrakom a másikra, azon is szopizik, elengedi, majd vissza az elsőre, és abból már nem nagyon jön semmi (ha megnyomom sem), vagy max 2-3 korty, és akkor elkezd kicsit nyafogni, majd megtalálja az ujjacskáját és attól megnyugszik, de már nem kéri a cicit többet, és nem vagyok róla meggyőződve, hogy jóllakottságában és nem csalódottságában, hogy "úgyse jön semmi". Éhezni talán nem éhezik, de szerintem többet szopizna, ha lenne mit, viszont a ritka szopik miatt szerintem nem termelődik annyi, amennyit ő kérne.


A fejést amúgy próbáltam, részben szaporításra, részben hogy esetleg tudjak neki mit adni, kipróbálni tényleg éhes-e ilyenkor, de a gép nem váltja ki a tejleadóm, csak kínzom magam, kézzel sem tudok fejni, nekem csak a gyerek működik :D szóval kicsit félek, hogy mi lesz így.


Köszönöm a válaszaitokat! :)

2020. dec. 8. 18:51
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem lesz semmi. Ha elapad, adsz neki tapszert, semmi gond nem lesz belőle.

A 600 gramm egyébként a minimum amit meg kell hiznia. Ha eddig jóval többet hízott, nem csoda, hogy nem folytatja. Nem cél, hogy 20 kiló legyen egy évesen 🙂 amíg hízik és nem üvölt teli torokból, hogy éhes, addig nem éhes.

2020. dec. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg mérj egy 24 órás evést, elvileg 150g/kg, ha kicsit kevesebbet eszik az még nem baj, de ha sokkal kevesebbet, akkor inkabb pótolni kell majd.

A pisis pelusok ha vannak az nagyon jó, lehet arra is gondolni ilyenkor hogy a fogcskák elkezdtek mozgolódni, s az ilyen bekapja kiköpi bekapja kiköpi cserebere, az ilyenkor sok babánál előfordul. Attól is lehet hogy elutasíthatja a mellet, fáj neki, vagy ellenkezőleg, pont hogy jó ha nyammoghat rajta. Nehéz megmondani mitől lehet.

2020. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!