Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon kisebesedett a mellbimb...

Nagyon kisebesedett a mellbimbóm, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a szoptatás, próbálom csendben kaparni a falat, de néha már hangot is adok hozzá. Már előre rettegek, ha szoptatás jön, mert már tényleg nehezen viselem. Pedig még csak 2 hetes lesz a fiam. Szoptatni szeretném, de nem tudom meddig bírom így. Teljesen kirepedt, vérzik, gennyedzik. Őt is zavarja, mert néha fintorog tőle, de azért eszik rendesen. Kenegetem, de így nem hiszem, hogy rendbe jön a kenegetéstől, ha közben a fiam is igénybe veszi. Mit csináljak? El nem tudom képzelni, hogy ezt még hosszú ideig kibírom, pedig tényleg szoptatnék. Van már egy lányom, vele semmi ilyen gond nem volt. Nem volt seb, nem volt fájdalom. De a fiam nagyon erősen szívja, csócsálja.

2020. dec. 17. 11:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy próbáltam bimbóvédővel, de nem ment. Valahogy az én mellemmel nem kompatibilis (kicsi a mellem) a fiam se tud vele mit kezdeni.
2020. dec. 17. 11:30
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
LANSINOH krém!!VAgy 1-2 napig fejjed a tejet amíg be nem gyógyul!
2020. dec. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ja!És minden szopi vagy fejés után mosd le sós vízzel!1 l vízbe 1 ek só!Löttyintesz rá egy kicsit és hagyod megszáradni nem törlöd le!!
2020. dec. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Van elég tejed? Fejd le és megtudod, mert lehet azért szenvedtek, mert nem jön elég és a babád meg erőlködik szegény. Én tápszert íratnék, mert így sosem fogsz begyógyulni és a babának sem jó így!
2020. dec. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Én is így voltam az elején, vérzett, varas lett, nagyon fájt..

A fejésben nem bíznék, én 4 fajta szívóval próbáltam, fél adag nem jött le.. de mértem a szopikat, evett rendesen, jó nagy adagot. A probléma általában, hogy nem jól kapja be a bimbót, csak nyammog a végén. Jó nagyra nyissa ki a száját, s úgy pródáld meg, videókat is találsz neten. Nekem a sima rossmannos bimbóvédő krém segített és hogy szabadon volt a mellem egész nap itthon :D még pólót sem vettem fel, vagy ha igen, szoptatósan, s akkor kilógott a mellem xD hülyén néztem ki, de sokkal jobb lett higy nem dörzsölte semmi. 7 hónapja szoptatok, semmi pótlás nem kellett.

2020. dec. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem jó a technikád. Nem a mellbimbódat kell összeszorítania, annak valahol egészen mélyen kell lennie hátul a szájában, és a bimbóudvar külső szélénél kell lennie az ajkának. Ha a bimbót csócsálja, akkor persze, hogy kisebesedik és az irdatlanul fáj.

Itt egy jó kép róla:

[link]

Ha megcirógatod a baba arcát (legegyszerűbb a mellbimbóddal), akkor reflexből nagyra kinyitja a száját. Ekkor kell ilyen mélyre beletenni a cicidet a szájába. Ne félj, nem fog megfulladni.

A melledet ún. C tartásban fogd meg, erről kép itt:

[link]

És mindig a babát húzd rá, ne te hajolj oda.

Ha mégis érzed, hogy nem ment jól be, nincs elég mélyen, akkor a kisujjadat dugd a baba szája sarkába, hogy megszűnjön a vákuum és próbáljátok újra, ne hagyd rosszul szopni.

Ha még a kórházban vagy, kérdezz meg, meg tudják-e mutatni, hogy kell. Ha már nem, telefonon, online is lehet szoptatási tanácsadót felkeresni.


Hogy hamar meggyógyulhasson, ne hordj melltartót, ha úgyis otthon vagy, hagyd szabadon a cicid. Két szoptatás között pedig kenegesd olyan mellbimbó védő krémmel, amit nem kell lemosni.

2020. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
És kérd meg a gyerekorvost, nézze meg, nincs-e a fiadnak lenőve a nyelve.
2020. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiam lenőtt nyelvvel kezdett szopizni és csak a 3. napon vágták fel neki. Ennyi elég is volt,hogy hasonlóan sebes legyen a bimbóm. Hetekig úgy szoptattam,hogy egyiket két nap pihentettem,kenegettem,fejtem..addig a másikból evett. És így felváltva..
2020. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A bimbóvédőből több méret, forma van. Nekem is kicsi a mellem, de pl.a bimbóm nagyobb, így "M"-es méretűt adott a kórházi védőnő. Bevált. Érdemes próbálgatni.
2020. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9-es vagyok, Medela márkájú vált be, nem olcsó, de mi sokat használtuk az elején.
2020. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!