Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem baj ha ennyi alszik szopi...

Nem baj ha ennyi alszik szopi nélkül?

Figyelt kérdés
18 napos a kisfiam, kb. 3 óránként eszik. 2-3 napja állt be rendszeresre. Este 9-kor szopizik, utána egy kicsit nyűgösködik, fél 11 körül alvás. Éjjel 3-kor már én ébresztettem, hogy egyen, utána reggel fél 7-kor. A védőnő azt mondta, éjjel nem kell felkelteni, de azért három hetesen csak kellene még ennie, nem? Én persze örülök, hogy aludhatok, de neki hogy a jó? Egyébként napi 7* eszik, kb. 60 grammokat, most értük el a háromkilót. 11 nap alatt gyarapodott 220 grammot úgy, hogy nem ette meg az "előírt" napi 450-et, csak 360-400-at.
2008. dec. 2. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem se ébreszd fel éjszaka, mert megszokja és még 5 hónaposan is felkel. Mi is ezzel rontottuk el. Nekünk a védőnő azt mondta, hogy 2-3 óránként ébresszem fel. Na akkor én is 3kor keltettem. Most 5 hónapos és még mindig felébred 2-3 óra körül.
2008. dec. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tegnap hogy felébresztettem, már így is hat órát aludt egyhuzamban. Nem tudom mennyi lett volna, ha hagyom. Nincs valami maximum idő ilyen piciknél, hogy meddig lehet kaja nélkül? Szívem szerint hagynám aludni, nekem is jó lenne, de féltem, hogy éhezik.
2008. dec. 2. 09:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne keltsd fel a bébit,hadd aludjon. Ha megzavarod, nem fogja átaludni az éjszakát! Ha éhes lesz fog ő sírni hidd el. Viszont ha hagyod hogy ő alakítsa ki a napi rendjét, akkor egy kiegyensúlyozott, és nyugodt baba lesz, és átfogja aludni az éjszakát. Ha hízik, és nem sírós, akkor hidd el rendben van minden. Az én kislányom 2 hetes korától végig alussza az éjszakát, este 10-től , reggel 6 ig alszik. Ma 4 hónapos, és kiegyensúlyozott, nyugodt, higgadt kisbaba. És gyönyörűen gyarapszik. Megduplázta a súlyát úgy hogx csak 4-5 ször eszik egy nap.


Jó babázást.


Üdv. egy 5 gyermekes anyuka

2008. dec. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor nem zargatom, majd jelez, ha éhes.

2008. dec. 2. 09:51
 5/9 anonim ***** válasza:
szia!Az én pici lányom 2 hetes kora óta átalussza az éjszakát,nem keltettem fel,szépen gyarapodott.Most 6 hós és 8 kg.pussz:-))))))
2008. dec. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém bárcsak átaludná az éjszakát :-))) lassan 1 éves és még mindig kel 2-3-szor. Örülj hogy a tiéd alszik, ha éhes, szólni fog!!!
2008. dec. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia.Ne keltsd fel.Had aludjon.Ha éhes lesz majd felkel.Örülj neki hogy nyugodtan alhatsz.
2008. dec. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám ma 4 hetes és többször előfordult már, hogy egyfolytában aludt 5-6 órákat. Én nem ébresztettem fel, rábíztam a pocakjára. Nem is volt abból gond, hatalmas étvággyal evett:))
2008. dec. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!!! Mi is 2 hetesen végigaludtuk az éjszakát, 8-9 órát aludt egy huzamban... Még a mai napig is idegeskedem, mért nem kell fel enni mert napközben sem túl mohó... De nekem is az a véleményem egyre inkább, ha éhes lenne, sírna... Úgyhogy szerintem se keltsd fel,nekem a doki is azt mondta, nem baj, ha ennyit alszik....mi most vagyunk 4 hetesek...Hátha a mi babánknak elég, amit nappal eszik, és örüljünk, ha aludhatunk! :)
2008. dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!