Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit esztek szoptatáskor...

Mit esztek szoptatáskor ill.milyen változatos étrendet tudnátok mondani szoptatás idejére ha a baba nagyon hasfájós? Mit egyek?

Figyelt kérdés
Tudom mit Ne egyek , de nincs ötletem arra h mit egyek!!!
2021. jan. 19. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Arra már rájöttél, hogy mik azok a dolgok, amiktől fáj a pocija? Esetleg orvos vizsgálta már mindenféle érzékenységre, allergiára? Ha tudod, hogy mik a konkrétumok, akkor azokat elkerülve igazából minden mást ehetsz.
2021. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
1: jó vicc. Egy csomó orvos kb közli, hogy ez van majd elmúlik. Meghogy vizsgálatok?! Hol élsz te? Mert oda fogok menni legközelebb hasfajos babával.
2021. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért a tejérzékenységet vagy tejfehérje-allergiát általában ki szokták vizsgálni. Mondd azt, hogy a családban előfordul, és akkor megnézik.

Amúgy magánba kell menni, ha ilyen dolgokat akarsz nézetni, ne viccelj.

#1 voltam

2021. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat ezaz! Kész szégyen. Lassan már akkor is maganba kell menni ha a fejemet a kezemben viszem be a rendelőbe...
2021. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nutriklub oldalán van fent 2 hetes szoptatós mintaétrend.
2021. jan. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyan most engem nem érint ez a probléma de közeli ismerősömet igen.A k betűs dolgokat kell kerűlni mert az puffaszt!Az Aloe gél egész pici babának is adható és szuper a hasfájásra!Pár cseppet lehet neki adni éhgyomorra és ha fáj a hasa akkor is! Nem lehet túladagolni mert 100%ban természetes!Neki bevált. Utána is tudsz nézni. Tudok segíteni a beszerzésben is ha gondolod.
2021. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 a K-betűs (meg apró magvas gyümölcsök meg tudomisén, miket tiltanak még) tiltás nagyon elavult, az ég egy adta világon semmi alapja nincs. Egyéni érzékenység alapján kell nézni, ha a kérdező babájának fáj tőle a hasa, akkor hagyja el, de általánosságban tiltani teljesen hülyeség. Az meg, hogy teljesen pici babának mi adható, az nagyon egyszerű: anyatej. Pont. Kisbabának a hozzátáplálás megkezdése előtt (4-6 hónapos, ki mikor kezdi, bár ott is az ajánlott a 6+ hó általában) SEMMI mást nem érdemes adni, orvos által felírt gyógyszereken kívül, esetleg vannak probiotikus cseppek (BioGaia pl), de minden más bezavarhat a kis emésztőrendszerébe és tönkreteszi az egyébként is érzékeny bélflórát.


Kérdező, a hasfájósság babák esetében a legritkább esetben függ az anya étkezésétől. Tudom, hogy jobb erre úgy gondolni, mintha lenne felette kontrollod, de sajnos nincs, ez ilyen és kész. Elmúlik, kinövi. Az orvosok se tudják, hogy általában mi okozza, szóval nagyon segíteni se tudnak, a pocakmasszázs, hordozás, függőlegesben tartás azok, amik jellemzően segítenek a hasfájósságon. Mondom, ha esetleg van olyan dolog, amire érzékeny a babád, ezt így kitapasztaltad már, ha mondjuk csokit eszel, kiütései lesznek és egyébként is nyűgösebb lesz, vagy ha tejet iszol, akkor láthatóan rosszabb a helyzet, akkor azt kerüld, de ha nincsenek ilyenek és nincs egyéb allergiára/érzékenységre utaló tünet (jellemzően a pelus tartalma alapján, nem nyálkás, nem véres, stb), akkor gyakorlatilag bármit ehetsz, a szoptatás megengedőbb, mint a terhesség ebből a szempontból.

2021. jan. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: azt nem tudom, hogy az aloéval konkrétan mi a helyzet. Az viszont hülyeség, hogy valamit nem lehet túladagolni, ha "természetes". Még a víz is túladagolható.
2021. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van gyerekem és anno én is kerűltem a k zöldségeket amennyire tudtam. Persze mindenki tapasztalja ki maga mi a jó vagy nem jó neki. Ez olyan dolog hogy arról is megoszlanak a vélemények hogy tejen kívűl kell e víz a picinek vagy sem... Csak elmondtam hogy a bar@tnőmnek megoldódott ezzel ink@bb minthogy gyógyszerekkel tömje.Még lehet tornáztatni is az is szokott segíteni.Az meg butaság hagyni szenvedni mert majd kinövi. Legalábbis én mindig mindent addig kutatok míg megoldást nem találok!
2021. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!