Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatas kozben fogyni?...

Szoptatas kozben fogyni? Hogyan? Merre induljak?

Figyelt kérdés
Mar szules elott is tulsulyos voltam. Most 5 hos a babam 168 cm 87 kg vagyok 😔 tudom legalabb 20 kilot le kene adnom, de az egyik problema hogy szoptatok, a masik pedig, hogy fogalmam sincs merre induljak el. Kezdjek dietazni? Vagy szamolgassam a kaloriakat? Esetleg hagyjam el a cukor-olaj-liszt harmast? Illetve milyen mozgast vegezzek? A legjobb lenne valami itthoni torna. Anyukak ti hogyan tudtatok lefogyni szules utan? Barmilyen tipp, tanacs erdekel.

2021. jan. 19. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
A torna hasznos, de nem fogsz fogyni tőle. Az étrendeden kell változtatni, de amíg szoptatsz, nem javaslok, komolyabb változtatást rajta.
2021. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

160 grammos CH diéta. Én azt tartottam a terhesség alatt is (GDM), és az után is, bár kicsit azért lazábban, mint amíg terhes voltam. Egyelőre 8 kg-vel vagyok kevesebb, mint amennyivel teherbe estem (terhesség alatt is fogytam gyakorlatilag, csak 7 kg-vel voltam nehezebb, mint a teherbe esés pillanatában, bár az első trimeszterben azért leszaladt 5 kg a hányás és étvágytalanság miatt.

Nem mondom, hogy minden nap, de gyakran megyünk 1-1,5 órás sétákra, egyéb sportot nem űzök. Fogyni alapvetően a kalóriadeficittől fogsz, annyira a szoptatás miatt azért nem kell aggódni, ott is simán van teje az anyáknak, ahol szárazság és éhínség van, szóval csak arra figyelj oda, hogy ha keveset is eszel, az teljes értékű legyen.

2021. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az étkezéseden változtass. Nem éhezni kell, hanem egészségesen enni. Elhagyni a cukrot, a fehérlisztet. Helyette teljes kiőrlésű dolgok, édesítő. Ha édesre vágysz, inkább egy alma legyen a nasi. Keress egy számodra megfelelő diétát, vagy csak simán hagyd el a hízlalókat, már attól is lesz eredménye. Meg nagyon jó baba-mama tornák vannak neten, amiket otthon is tudsz csinálni, s közben a babával is játszol :)
2021. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 gdm terhesseg után is 180-200 g ch javasolt a szoptatashoz. Jó ha neked nem ment el a tejed 160-tol akkor ok, de a kérdezőnek valószínű kicsit drasztikus lenne hirtelen.
2021. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én magától a szoptatástól fogytam 2 év alatt 13 kg-t. Pedig minden nap csokit, kalácsot ettem, és 1.5x annyit ettem, mint a férjem.


Tudom, utálsz.


74kg-ról 62kg-ra fogytam. Ezért is hagytam abba 2 év után a szoptatást, mert már túl sovány voltam.



Ez sajnos a hormonokon múlik.


Viszont amíg szoptatsz, ne fofyókúrázz direkt. Max figyelj oda, mit eszel. Addig a baba az első.

2021. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

5 azért nem. Az anya nem lesz második, mert gyereke van... És ha ő nem fogy szoptatás alatt hanem mondjuk meg hízik is, ki ne találjuk, hogy mindegy ha az anya egy életre tönkreteszi az izuleteit vagy a gerincet vagy az inzulinját.

Kérdező. Hizol is vagy csak nem fogsz? Ha nem hizol tovább, akkor nem olyan nagy a gond, mondhatni, esztétikai. De ha már az egészséged rovására megy, akkor inkább az egészség, mint az anyatej... már 5 hónapos, szóval kb egy hónap múlva már ha nem kap anyatejet akkor se lesz semmi baja.

2021. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szoptatás csak a drasztikus diétáknál akadály, de azokat eleve nem is szabad csinálni. Érdemes írni egy hétig egy kaja naplót, ahova mindent feljegyzetelsz, az utolsó kis kocka csokit, meg az egy kiskanál cukrot a kávédban, tényleg mindent, ott hamar kiderül, hogy mik azok a felesleges kalóriák, amelyek miatt ennyit híztál. Ha ezeket visszaveszed, az semmilyen hatással nincs a tejtermelésedre, ezen kívül még a fehérliszt, fehércukor és krumpli fogyasztás az, amin lehet változtatni, pl a krumplipüré felét helyettesíted salátával, reggelire csak egy fél szendvicset eszel, de mellé egy kefir vagy natúr joghurt még direkt jó is, tele van fehérjével. És persze a mozgás. Utóbbinál érdemes mérlegelni azt, hogy valóban mozogsz-e eleget, sokan esnek ugyanis abba a hibába, hogy lesétálják a kötelező minimumot, és azt hiszik, hogy az már valami. Persze, az életben maradáshoz elegendő, de az izmaid átmozgatásához, esetleg némi kalóriaégetéshez semmi. Ha heti 6x csinálsz 30 perces edzést, az olyan, mintha 3x egy órát csinálnál, ami az alap kint töltött séta mellett már számottevő. Viszont érdemes irányított mozgást csinálni, főleg ha semmi sportos múltad nincs, otthon egyedül elég hamar elunja az ember, plusz nem tudod mire figyelj oda (testtartás például), meg egyáltalán a gyakorlatok változatossága miatt is jó, ha segít valaki. Most elég sok online edzés érhető el, nekem konkrétan online heti 3 személyi edzésem van, még direkt jó is, hogy nem kell menni sehová, de egy csomó fitnesz stúdió is tölt fel edzéseket, amelyek napokig elérhetőek és akkor csinálod meg őket, amikor neked tetszik.
2021. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!