Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet nem igeny nelkul...

Hogy lehet nem igeny nelkul szoptatni?

Figyelt kérdés
Ugye van, mikor igeny szerint van szoptatva a gyermek, de milyen mikor nem? Nem tudom elkepzelni. Pl harom orankenti ido van "megszabva" es ha a gyermek mondjuk ket ora mulva megehezik akkor meg egy oran at nem lesz megetetve?
2021. jan. 20. 17:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Igen, pont így. Max adtak neki egy kis cukros vizet, ami miatt még nem szólított rendesen, amikor kellett volna.
2021. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Például úgy, hogy az a 3 óra nem biztos, hogy 3 óra. Amikor idő szerinti szoptatásról beszélünk, mindenki 3 órát emleget, pedig nem biztos, hogy 3 óra. Nekem 2 óránként szoptattam. Igen, eleinte sírt, aztán megszokta, megtanulta, hogy akkor van tejcsi, amikor idő van, nem pedig akkor, amikor ő akarja. Egy gyereknek napirendre van szüksége. Le leszek pontozva, mert erre az oldalra csak csodálatos iszsz babák anyukái járnak, de nem érdekel.
2021. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
Én 3 óránként szoptattam. A gyerek "megtanulja", hogy mikor van kajcsi.
2021. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%
Én nem szoptatok igény szerint, időre szoptatok, és ennek meg is van az oka. Egy darabig sírt, nyugtalan volt, de aztán hozzászokott, hogy nem akkor van tejcsi, amikor kéri. Szerencsére nagyobb korába nem volt olyan, hogy belenyúlt a pólómba, meg lefeküdt a földre, mint a nagy iszszs babyk, hogy "anya, cicit akarok".
2021. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

"Pl harom orankenti ido van "megszabva" es ha a gyermek mondjuk ket ora mulva megehezik akkor meg egy oran at nem lesz megetetve?"


Szép lassan kitoltam az étkezéseket minél továbbra. Mire már eljutottunk a 3 óránkénti etetéshez, már 1 hónapos volt.

2021. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Én ilyen középutat csinálom, akkor eszik amikor akar, de nincs cumizás.
2021. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%

6, biztos alapból rengeteg tejed lehet.

Ez annál nem működik, akinek "meg kell érte dolgozni".

2021. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Anyukamat kérdeztem en is. Azt mondta ezt nem úgy kell elképzelni, ha üvöltött a gyerek, nem etettek meg 2 órára pl. Pusztán azt, hogy a mell kaja és nem cumi. És egy szoptatás sosem tartott tovább 30 percnél. Nem hagytak a gyereket a cicin lógni. Nem volt ez sem amit valaki irt, hogy megdolgozni a tejért és azért mellen tartani a gyereket. Ha nem volt elég tej, akkor nem. Adtak neki tapszert. Meg régebben meg gondolom kecsketejet vagy feles tejet.

Túl van lihegve mostanában ez. De a legtöbb baba amúgy sem igényli, hogy non-stop cicin legyen. Ez ma már ilyen szanalmas verseny lett, hogy kinek a gyereke “cicistább”. A felet el sem hiszem. Az embernek van élete. Nem egy kétlábon jaro tehén. Meg az első hónapban el tudom képzelni, de normális esetben minden babának beáll egy 2-4 órás ciklus magától is 1-2 hónap alatt. Nincs szükség erre a komfort szopi baromasagra egy idő után, és ha olvasod a kérdéseket a legtöbb ilyen vad iszsz anyuka ragaszkodik ehhez. Az anyuka. Nem a gyerek. Mennyi ilyen sztori van itt, hogy fel akarja vágni az ereit mert egy 7 hónapos gyerek mar nem akar cicin lógni és ez tragédia.

Ha egy gyereknél 1-2 hónap alatt nem áll be a 2-4 órás ciklus, az már tényleg csak ilyen vergődés, mert valaki nem tudja elfogadni, hogy nem tejcsárdának született. Amúgy is első babások lovagolnak ezen főleg. Akinek van másik gyereke is, tudja, hogy nem az az egyetlen prioritás, hogy szoptasson. Nem kell ezt a témát annyira komolyan venni. Van akinek ez az egyetlen sikerélménye, hogy ő küzdött érte és sikerült és akkor nagyon nyomatja. En picit sajnálom őket érte, úgyhogy mosolyogni szoktam csak az ilyen sztorikon. Nem lenézően. Csak aranyos.

2021. jan. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk ilyen gond nem volt. Kapott játék cumit így kaja után a cicit ki is köpte nem kérte mert folyamatosan jött a tej belőle és nem igazán tetszett neki így kapott cumit. Megtanulta mi a kaja és mi a cumizás. 2 naptól már kapott cumit pont e célból én nem engedtem neki, hogy csak cumizzon de nem is igényli. Én azért nagyjából igény szerint szoptatom de magától tartja a 3 órát.
2021. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Hát érdekes, amit egyesek írnak, hogy napirendre van szükség, meg 3 óránként szoptatnak szigorúan - az én fiam is 3-4,5 óránként szopik pontosan (kivéve éjszaka), és ezt magának alakította ki, mindig igény szerint volt szoptatva, az órát sose néztem. De hát persze, éhezni is lehet hagyni...
2021. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!