Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meg lehet-e újra indítani az...

Meg lehet-e újra indítani az elapadt tejet?

Figyelt kérdés
Most volt egy éves a kisfiam. Sajnos csak 2 hónapig tudtam szoptatni. Mindent megpróbáltam. Igény szerint szoptattam, kerültem a cumit és a cumis üveget. De sajnos a súlya nem gyarapodott eléggé ezért engedve az orvos és a család nyomásának tápszert adtam kiegészítésnek. Emiatt a tejem hamar elapadt. Most olvastam, hogy a WHO ajánlása szerint 2 évig kéne szoptatni. Meg tudnám valahogy indítani? Annyira vágyom erre a bensőséges kötődésre?

2021. febr. 3. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem hagyjad, ne érezz bűntudatot, 2 hónapig kapott anyatejet az is jó.
2021. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Keress fel egy szoptatási tanácsadót, aki tud ebben ténylegesen segíteni. Olvasni olyat is, mikor örökbefogadó szülő indítja be magának a tejelválasztást, hogy a nem vérszerinti babát szoptassa, így elvileg semmi sem lehetetlen.

Teljesen elapadt a tejed? Egyáltalán nem szoptatod most? Minden étkezés ki van váltva?

2021. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem hinném hogy ő emlékszik már erre, hogy szopizás, lehet, hogy egyáltalán nem fogja érdekelni a dolog, de elvileg lehetséges, hogy vissza tudd hozni a tejet.
2021. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha már 1 éves a kisfiad, igazán nem érdemes elkezdeni most szoptatni. Az elso fél évben van értelme imunologiai szempontból és táplálkozási szempotból, aztán már csak inkább érzelmi kapocs.


Egyebkent biztosan lehet, láttam olyan riportot, ahol az orokbefogadó anyukának sikerult beinditani a tejtermelest, eloszor a mellbimbóhoz erositett szivokán keresztul kapta a tejet a baba , de ugye kozben szopizott, stimulálta a mellbimbót, és ez egy ido után, rendszeres mellretétellel és sok sok turelem árán beinditotta a tejtermelést, ugyan a holgy azt nyilatkozta, hoyg kb. napi 1 evesre elegendo teje lett igy osszesen, de szerintem érdekes és fantasztikus, hogy a no nem szult, nem kapott hormonokat, és sikerult nála beinditani a tejtermelést. Szóval ez alapján lehetséges az elapadt tejet is visszahozni.

2021. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
10 hónap után? És ez miért most jutott eszedbe? 1 évesnél már semmi haszna az anyatejnek, féléves kora előtt jó lett volna, de ez a hajó már elment, hagyd a fenébe.
2021. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!