Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » "Rég" elapadt tejet be lehet...

"Rég" elapadt tejet be lehet indítani ismét?

Figyelt kérdés

6 hónapos babámat 3 hónapos koráig tudtam anyatejjel etetni.Elapadt a tejem, valamint tej allergia gyanú miatt tej mentes tápszert írtak neki.

Arra lennék kíváncsi hogy volt már valaki úgy hogy ennyi ideje nem volt teje és be tudta újra indítani?

Tegnap a bal mellem megduzzadt és nyomásra folyik belőle valami átlátszó folyadék, arra gondoltam hogy ha rátenném a babámat akkor beindíthatnánk ismét.Szerintetek?


2012. ápr. 22. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én a helyedben megpróbálnám azt, hogy sokat fejek, illetve szoptatok, hátha beindul...
2012. ápr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kitartással és türelemmel vissza lehet hozni, a nővérem mondta, hogy próbáljam meg. Én 4 hónapig szoptattam, most 7 hós.

Nővérem egy barátnőjének sikerült, már csak ritkán kell pótolnia tápszerrel. A More Milk Plus tejserkentő kapszula is nagyon jó! Nekem, mikor apadt, visszahozta. Csak a kisfiamnak nem kellett már. :( Meg nem volt türelme a semmit szívni.

Bepróbálkoztam jópárszor még az apadásom után, de csak biggyesztette a száját. :(

Próbáld meg, semmit nem veszíthetsz!

2012. ápr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sókristály ***** válasza:
100%

Valóban az lesz a nehezebb feladat, hogy újra hajlandó legyen szopni a baba. Volt egy ismerősöm, 2 hónapig tudott csak szoptatni. A közelünkbe költöztek, vállaltam volna, hogy megetetem az Ő fiát is, de már nem akarta elfogadni, pedig csak egy hónapig volt cici nélkül.

Maga a tejképződés beindítható gyakori, kitartó fejéssel. Hallottam már olyan extrém esetről, amikor nem szült, örökbefogadás előtt álló anyuka indította be magának a tejtermelést. ebben segítségre lehet a Szoptanit készülék, ami egy, a mellbimbóhoz vezető vékonyka csőből, és a tejtárolóból áll. Így a baba hozzájut a táplálékhoz, közben a mellet is stimulálja. De ehhez ios jól szopó baba kell.

Szóval megpróbálhatod, de ne keseredj el nagyon, ha nem sikerül.

2012. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 2 hónap elapadás után próbáltam meg ismét, higgadt fejjel, fejéssel, More Milk kapszulával. Csurrant-cseppent, aztán elapadt megint. Mondjuk nekem az előtt is rendkívül kevéske volt.
2012. ápr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

SNS (szoptanít) készülékkel sikerülhet, bizony! ez egy olyan eszköz, melyet a melledre kell ragasztani, egy vékony szelepen át adagolhatod belőle a tápszert, hogyha mellre teszed a babát, aminek következtében ő szopik és jön a tápszer. amikor érzed, hogy na, most indul el a tej (yilván a többedik alkalommal), akkor elzárhatd a tápszert arra az időre, vagyis azáltal, hogy újra szopik, eredményesen, stimulálj a melledet, aminek köszönhetően visszajön a tejed



viszont ha emellett döntesz, akkor nagyon komoy tejmentes diétát kell tartanod az allergia miatt, és azt a szoptatás előtt 1-2 héttel már el kell kezdeni, mert idő kell a tejszármazékok kiürüléséhez


sok sikert!

2012. ápr. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!