Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor adjam a tápszert? A...

Mikor adjam a tápszert? A délutáni evésnél vagy az esti, elalvás előtti etetésnél?

Figyelt kérdés

A babám 5 és fél hónapos, eddig csak anyatejet kapott, szopizik ügyesen. A problémánk az, hogy csak az egyik cicimben van tej, a másik teljesen elapadt. Próbáltam visszahozni, de 10 gr-nál nem lett több, így nem nyüstöltem magunkat tovább. Mivel egész nap csak egy mellből szopik, estére úgy érzem teljesen kiürül, nem elég a mennyiség. Van, hogy többször is visszakéri magát cicire, de így is nehezen alszik el. Ráadásul az elmúlt napokban éjjel 2 körül is felébred enni, korábban átaludta az éjszakát kb 10-től reggel 5-6-ig. Igaz, kánikulában máskor is megébredt éjjel.

Szóval vettem tápszert, hogy az egyik etetést kiváltsam vele, de nem tudom melyik evéssel kezdjem. Talán ha a délutánit adom, akkor este nyugodtan alhat majd cicin a több tejtől. De mi van, ha mégis marad egy kis tej este a cicimben, mert nem szívja ki? Akkor elkezd majd apadni igaz? Azt ne ajánljátok, hogy használjak utána mellszívót, mert semmire nem megyek vele, hiába vettem Avent elektromosat jó drágán! :(

Ha meg az estit kapja tápban, akkor nincs meg a jól megszokott rend, a cicizés alvás előtt!

Eddig nem kezdtem el a hozzátáplálást sem, majd 6 hónapos korában tervezem, az már csak 2 hét.

Most 7,3 kg, az elmúlt hónapokban már csak 40 dkg-at hízott. Nem olyan nagyon dundi baba, de azért még husos a combija, meg itt-ott.:)

Segítsetek, mi lenne a legjobb megoldás?


2010. aug. 16. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem elalvás előtt add neki, este. Mivel estére már kevesebb a tej, nem fog jóllakni, és éjszaka fel fog ébredni enni. A tápszer jobban eltelíti a pocakját, mint a tej, így ki fogja bírni reggelig.
2010. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Ilyenkor, 6 hónap körül is van egy növekedési ugrás, nem lehet, hogy épp annál tartotok? Ha igen, akkor most is ugyanúgy kell eljárni, mint eddig, azaz gyakrabban szoptatni (ahogy ő jelzi).

A másik, ami eszembe jutott, a fogzás. ?

Egyébként pedig számos oka lehet még, amiért nehezen alszik el ill. újra ébred éjjel, nemcsak az éhség (sőt, általában ez a ritkább). Sok ilyen lesz még az elkövetkező években... Én a helyedben nem nyúlnék ilyen hamar a tápszerhez, mert ha elkezded adni, biztosan csökkenni fog a tejed valamennyivel..

2010. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!