Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kedves anyukák más is volt...

Kedves anyukák más is volt úgy, hogy nem tudott fogyni szoptatás alatt csak utánna?

Figyelt kérdés

Már 6 hónapja szültem és nem akár mozdulni a mérleg ha mozdul is 1-2kilót akkor inkább felfelé. Pedig egyáltalán nem eszek többet mint terhesség előtt sőt. Egész életemben vékony voltam, terhesség során viszont csak úgy jöttek a kilók +30-al mentem szülni. Ebből szülés során lejött 10, itthon még 5 de az már vissza is jött. Nem diétázom, mert szeretnék még szoptatni viszont oda figyelek a mennyiségre és lassan egy hónapja nem nassolok semmit.Esténként nem sokat (mert hulla vagyok már) de kb 15-20 percet tornázok és semmi egy deka se mozdul. Szerintetek miért lehet?

Esetleg más is volt így vagy hasonlóan? És valahol azt olvastam hogy a prolaktin a tejelválasztásért felelős hormon nem engedi a fogyást ez mennyire lehet igaz?



2021. febr. 8. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a rossz helyesírás miatt :(

Én helyesen írok és le is fogytam!

2021. febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
9 kilót híztam terhesség alatt, aztán kb szintén ennyit amíg szoptattam, pedig enni sem volt nagyon időm
2021. febr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
30 kg-t híztam a terhesség alatt, (soványból jól összeszedtem magam), hiába voltam alkatilag vékony, a szoptatás ideje alatt a világért nem akart egy kiló se lemenni. 1.5 év után elválasztódott, és peregtek is le rögtön a kilók. Szerintem hormonális oka volt, hogy addig nem mozdult a mérleg, mert utána se tettem többet a fogyásért, mégis megindult, és mikor már azt gondoltam elég lesz, még utána is ment le. Végül elértem a kezdősúlyomat 2 éves kora előtt (173cm/58kg).
2021. febr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Én pont fordítva voltam. Míg szoptattam folyamat fogytam. Abbahagytam, 2 hónap alatt 10kg felugrott rám.
2021. febr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesen nem voltam kívánós. Nem is híztam csak 7 kilót. Szülés után semmi nem látszott rajtam. Aztán szoptatás alatt olyan kívánós lettem mint a fene. Édes és csípős minden mennyiségben. Akkor kezdtem diétázni amikor már csak alváshoz igényelte. Akkor már nem zavart, ha esetleg megváltozik a tejem, hiszen nem az a fő tápláléka.
2021. febr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
24 kg-t híztam terhesség alatt. A kórházban 10 kg ment le. Már nem is mérem magam. Látom, hogy nem fogyok túl sokat. Egyébként az első gyerknél is pont ennyit híztam. Ott egy év után kezdtek lemenni a kilók. Viszont volt, hogy megint híztam. Három éves kora után kezdtem el rendesen fogyni amikor dolgoztam. Ő két éves koráig cicizett. A kicsi most 6 hónapos szintén anyatejes.
2021. febr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Volt. Első gyereknél nagyon kínlódtam a tejért. Ha kicsit is normálisan ettem, csökkent a mennyiség. Még akkor is kevés volt, amikor zabáltam. Híztam is. Egyébként vele 22 kg-t híztam terhesen soványról, szüléssel lement 15, visszajött szoptatással 5.

Most második gyereknél összvissz 7 kilót híztam terhesen, szüléssel lement 10, visszajött 4 az első 6 hónapban, azóta stagnál.

2021. febr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Első gyerekem szoptatásánál stagnáltam, utána elkezdtem hízni, de azt sikerült még időben megfogni.

Most a másodikat szoptatom és lassan, de hízom sajnos.

2021. febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

Lehet, hogy becsapós a mennyiség, amit eszel. Esetleg a minőség sem megfelelő.

Miket eszel? Mennyit? Kcal?

2021. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%
Számolj Kcal-t!!!Nekem bevált!
2021. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!