Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kedves Anyukák! Szopizással,...

Zsuzsanna1985 kérdése:

Kedves Anyukák! Szopizással, tejtermeléssel lenne problémám. Adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés
Kedves anyukák! Már már végső elkeseredésemben írok itt.2 hónapos korig jól ment a szopizás igaz bimbóvédővel, de ment. Aztán picurkám elkezdett hisztizni a cicin, biztos kevés volt! Elkezdtem teát inni, alkoholmentes sört. Sajnos igaz hogy kevés folyadékot tudok meginni. Van még esélyem a tejcsiztetésre vagy adjam fel? Lelkileg nem jó nagyon hogy nem tudom szopiztatni, és annyira minimàlis hogy a lefejt tejcsi az szinte nulla! Köszönöm a hasznos tanácsokat.

2019. márc. 29. 08:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én továbbra is cicire tenném talán növekedési ugrásban megnőtt igényét nem tudja a cici hirtelen kielégíteni.. Emellett egyél-igyál rendesen, bőségesen. Ha nem megy, adj neki pótlást a ciciretevés után. Azért ne éhezzen a baba.
2019. márc. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Pótlást természetesen kap,csak nem akarom feladni a szoptatást ha van még egy kis remény.
2019. márc. 29. 09:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne add fel, természetesen van remény! Ahányszor csak tudod, tedd mellre. Lehet, hogy azt gondolod,hogy már nem fog jönni, de rengetegszer hallottam már,hogy sikerült visszahozni. Talán sokan csak idő előtt feladják.
2019. márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

A kulonbozo teaknal, soroknel ezerszer hatekonyabb, ha minel tobb inger eri a mellet a baba reszerol, minel tobbet szopizik, annal tobb lesz a tej. A potlast erdemes lenne ugy adni, hogy mellreteszed, es egy 5-os, vagy 6-os tapszondat veszel, azt a szaja szegletebe dugod, a mask veget pedig a cumisüvegbe, amiben a tapszer van, igy addig is szopizik, mikozben a tapszert eszi, es szep lassan elhagyhato a tapszer.


A cumisuveget teljesen mashogy kell szivni, nem szoptatasbarat eszkoz, erdemes helyette kispoharbol, kiskanallal, vagy a fent leirt modszerrel adni a tapszert cumisuveg helyett, mert az is okozhatja, amit most csinal.


Ajanlom a Szoptatas kerdezz-felelek csoportot a facebookon, vagy ibclc.hu -rol szoptatasi tanacsado hazhozhivasat.

2019. márc. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Nem igaz, hogy a gyakori mellretételtől több lesz a tej, meg hogy cumi helyett kiskanál!

A gyakori mellretételtől csak felázik a mellbimbó, és fájdalmas lesz a szoptatás, a gyerek pedig mindig éhes és ezért nyűgös lesz.

Végig viszonylag kevés tejem volt, végig hozzátápláltam, a gyerekemnek egy percig nem volt cumizavara, de mikor a fentiekre rájöttem, már csak akkor tettem mellre, ha éreztem, hogy van is benne. Ha nem volt, tápszert kapott. Illetve amikor éreztem, hogy most megint "megtelt", de a gyerek épp nem volt éhes, akkor fejtem. Nyolc hónapig tudtam így szoptatni, szerettem volna tovább is, de megjött a menzeszem, és rá pár hónapra minden igyekezetem ellenére elapadt a tejem. Ekkor a nőgyógyászom elmondta, hogy a szoptatás hormonális kérdés, nem igazán lehet mit tenni, ha elkezd apadni.

A fejéssel, mellretétellel is csak azt a "hozamot" tudod maximalizálni, amit egyébként a hormonjaid lehetővé tesznek.

Viszont amíg volt tejem, nekem a laktoherb tea sokat segített, illetve igyekeztem minél többet enni is (a normális keretek között.)

Semmiképpen ne add fel, próbálj ki mindent, amit javasolnak, ki tudja, nálad mi válik be. Viszont próbálj meg nem idegeskedni emiatt, mert a stresszhormonok gyilkolják a tejtermelést!

2019. márc. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tobb, mint 2 evig szoptattam, rengeteg komfortszopizassal, kis gyomru, refluxos gyereket, aki 2 oranal ritkabb szolizas eseten hasfajast kapott. Nem azott fel a mellbimbom, es bar hormonalisan nem vagyok teljesen rendben (ir, pcos mellett valoban gond alakulhat ki a tej mennyisegevel), de a gyakori szoptatas volt az egyetlen, ami segitett fenntartani. Elvalasztas utan is meg 5 napig fejtem, hogy ne feszitsen. A cumisuveg, jatszocumi pedig tudtommal kb. minden otodik babanal tud bezavarni, bar a kozvetlen kornyezetemben ez az arany ennel joval magasabb volt sajnos.
2019. márc. 30. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A fajdalmas szoptatas oka pedig tudtommal nagyon osszetett, lehet a helytelen mellretetel, lenott nyelv, az ujszulott eros vakuum-kepzese, es a cumi, cumisuveg hatasara kialakult helytelen szopasi technika is az oka tobbek kozott. Erdemesebb inkabb gyakori helyett szakembertol tajekozodni, itt csak a sajat tapasztalatat irja le mindenki. Attol meg, hogy valakinel valami mashogy mukodott, az nem mutatja meg az altalanos iranyelveket. Ajanlom szoptatasi tanacsado megkereseset.
2019. márc. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyilván úgy van, ahogy te mondod, a fájdalmas szoptatás hátterében összetett dolgok állhatnak, de nem akkor, ha a gyerek megszületése pillanatától tökéletes technikával szopik, csak épp nincs elég tej, amitől jóllakjon, ezért csak nyammog, és feláztatja.

A szoptatási tanácsadók tippjei számomra azóta nem relevánsak, amióta nem egy ilyen "szakértő" oldalon olvastam a gyerek éheztetését megoldási javaslatként.

Tény, hogy az én példám csak egy a sok közül, ezért írtam a kérdezőnek, hogy próbáljon ki mindent, amit javasolnak, ki tudja, mi válik be.

De történetesen ha én a szoptatási tanácsadókra hallgatok, egy kínlódás lett volna mindkettőnknek az egész, így meg viszonylag sokáig tudtam szoptatni gyakorlatilag (az első egy-két hetet leszámítva) nehézség nélkül.

2019. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Milyen az, mikor felázik a mellbimbó? Engem komolyan érdekelne, még nem hallottam ilyenről.
2019. márc. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsónak: akkor tud "felázni" a mellbimbó, ha rosszul kapja be a baba a mellet. Valószinűleg a válaszolónak is ezért nem volt elég teje. Így nem érte elég inger a cicit, a baba meg éhes maradt.

Előfordulhat,hogy a kérdezőnél is a bimbóvédő zavarhatott be.... Megpróbálnám a technikát változtatni, esetleg szoptatási tanácsadó segítségét kérni ha nem megy. Nekem is időre volt szükségem eleinte, de sikerült belejönni.

2019. márc. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!