Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Komplikációk a szoptatásban....

Komplikációk a szoptatásban. Mi történik most velünk? Aggódok.

Figyelt kérdés

Most másfél hetes a fiam.

Közel 4,5 kilóval született, a kórházban szuperül elkezdett szopni a császár ellenére, bár rossz volt a technika és sebes lettem. 4,2-vel jöttünk haza, másnapra dőlt már belőlem a tej és a tegnapi napig 1 szívás 1 nyelés arányban szopott, hallhatóan hatékonyan. Általában 10-15 perc alatt végez, bealszik, ébresztgetem, de nem nagyon eszik többet. Amikor mértem, 60-100 gramm között mozgott a mérés.

Erre elmentünk a dokihoz és kevesebb volt a súlya mint ahogy haza adták. Az otthoni mérleg is ruhával együtt méri 4200 körülinek, úgyhogy reális lehet.

Hogy lehet ez??? Ennyit eszik és fogy???

Utóbbi napokban már tej színű vizeset bukik, pár nappal ezelőtt még volt színe a bukásnak.


Másik: ma elkezdett nyűgös lenni evés után. Egész nap, mintha nem evett volna egy cseppet sem, alig nyelt. Elképzelhető, hogy valamit “elrontunk” és ezzel elapad a tejem?



2021. febr. 26. 22:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Kerdezd az orvost vagy a vedonot. Ezt itt senki nem fogja tudni
2021. febr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Beszéltem orvossal természetesen. Jövő héten újra mérjük az ottani mérleggel. Nem tudtak rá mit mondani, csak néztek rám, hogy mondhatok bármit, de a számok azt mutatják hogy fogyott.... Tápszer recepttel engedtek el.
2021. febr. 26. 22:16
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Facebook " Szoptatási tanácsadás -kérdezz felelek " csoportban tudnak segíteni biztos.
2021. febr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Lehet, hogy mégsem eszik, amennyit gondolod, hanem kevesebbet. Lehet, hogy érdemes lenne lefejned és úgy odaadni kimérve hogy mégis mennyit tol be egyszerre, ha nem kell érte dolgozni és nem alszik be. Lehet elfárad és kevés neki a mennyiség. Azért a 60 ml pl kevés egy ekkora gyereknek hacsak nem óránként tol be ennyit.
2021. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy nekünk is van hízás gond és szóba került pl vérvétel meg ilyenek. Eddig még nem voltunk, de lehet meg elküldenek majd.
2021. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

1,5 hetesnek ha lefejve akarsz adni, akkor svéd itatópohárból, vagy sima kis pohárból add neki, de semmiképp ne cumisüvegből. (Ez az én véleményem)

Mennyi időközönként eszik? Milyen gyakran van mellen?

2021. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Szoptatási tanácsadóval beszélj, legkésőbb hétfőn menjen ki hozzátok. Kitartás!
2021. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Szoptatási tanácsadóval beszélj!

Minnél hamarabb.


Így làtatlanban nehéz. A facebook csopi jó, de sok a poszt, nem engedik ki elég gyorsan a problémátok méretéhez képest ( túl fiatal a baba, hogy napokat az ottani válaszokat várjad)


Első kérdések


Mennyi a pisis kakás pelus?

Milyen jelekre kerül mellre?Ez számszerüleg mennyi?

Mennyit bukik?

2021. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

Szoptatási tanácsadót keress. A La Leche Liga oldalán van elérhetőség.

És olvasd át az ottani cikkeket.


A tápszert hagyd míg nem beszéltél tanácsadóval.

2021. febr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért vannak lepontozva a válaszok, mikor tök jókat írnak. Azokon az oldalakon szakemberek vannak, amint tudnak segíteni fognak neked.

Az első pár hétben nekünk is gondunk volt a szoptatással, ezért lefejt tejet adtam neki cumisüvegből. A kislányom cumizavaros lett és csak őrült nehezen bírtam visszaszoktatni a cicire. Persze ez nem törvényszerű mindenkinél. De tényleg próbáld meg elkerülni a cumisüveget és más segédeszközt használni, pl: svéd itatóspohár.

Védőnőd nem tud szoptatási tanácsadót?

Szerintem az a legfontosabb, hogy te próbálj meg megnyugodni, mert lehet csak szar a mérleg. Több barátnőm is járt már így sajnos. Reméljük nálatok is ez a gond. De addig is szerintem rakd a lehető legtöbbet cicire! És kitartás!

2021. febr. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!