Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Komplikációk a szoptatásban....

Komplikációk a szoptatásban. Mi történik most velünk? Aggódok.

Figyelt kérdés

Most másfél hetes a fiam.

Közel 4,5 kilóval született, a kórházban szuperül elkezdett szopni a császár ellenére, bár rossz volt a technika és sebes lettem. 4,2-vel jöttünk haza, másnapra dőlt már belőlem a tej és a tegnapi napig 1 szívás 1 nyelés arányban szopott, hallhatóan hatékonyan. Általában 10-15 perc alatt végez, bealszik, ébresztgetem, de nem nagyon eszik többet. Amikor mértem, 60-100 gramm között mozgott a mérés.

Erre elmentünk a dokihoz és kevesebb volt a súlya mint ahogy haza adták. Az otthoni mérleg is ruhával együtt méri 4200 körülinek, úgyhogy reális lehet.

Hogy lehet ez??? Ennyit eszik és fogy???

Utóbbi napokban már tej színű vizeset bukik, pár nappal ezelőtt még volt színe a bukásnak.


Másik: ma elkezdett nyűgös lenni evés után. Egész nap, mintha nem evett volna egy cseppet sem, alig nyelt. Elképzelhető, hogy valamit “elrontunk” és ezzel elapad a tejem?



2021. febr. 26. 22:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak a legfontosabbat hagytad ki, hogy naponta HÁNYSZOR eszik ennyit. A 60-100 g jó lehet, de egy 4 kilós babának naponta kb 600 g-ot kell ennie.
2021. febr. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Be kellene tiltani itt a szabad pontozást, elvégre a kérdezőnek lenne feladata értékelni a választ - és nekem nagyon is hasznosak amiket írtatok.


Hát átlagosan 3 óránként eszik, éjszaka viszont alszik, ott picit megcsúszik ez az idő. Minden egyes pelenkázáskor sok pisi van, kaki is általában van, de mennyiségre egyáltalán nem kell félni attól hogy a ruha is koszos lesz tőle. Inkább csak amolyan újszülött mennyiség. Bukni 1-2x bukik szoptatás után, nem nagy foltot hagy a textil pelenkán és nem is sugárban jön hogy hányás legyen.

Most reggel megint úgy keltem, hogy tejes a felsőm, egyre inkább arra gyanakszom, hogy lehet nem kap elég zsíros tejet.. Mert tej az van.

2021. febr. 27. 08:21
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha van sok pisi, kaki, akkor szerintem nem kell aggódni.

De próbáld meg többször mellre rakni, ne 3 óránként, lehet ha hamarabb kínálod, nem fogja elutasítani. De ha mégis, akkor tudja ő hogy mennyire van szüksége, a bukás meg ugye attól van, hogy sokat evett, kicsi még a gyomra, s a felesleg kijöjjön.

Szép nagy baba, szerintem nem probléma ha nem hízik gyorsan, esetleg megáll egy kicsit.

A tejed pedig teljesen megfelelő neki, ezen én is aggódtam anno, elkezdtem neki pótolni, rossz ötlet volt, hányt, bukott egész nap, mert az már nagyon sok volt neki, pedig nagyon minimálisakat szopizott, és a tejem is inkább hasonlított egy kókusztejre (kicsit híg, átlátszó, nem zsíros) :D

Kitartást! :)

2021. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyébként a Nagy súllyal született babák általában nem gyarapszanak tankönyv szerint. Mondjuk fogyni így is tilos! De. Fiam 3910-zel született. 13 hónapos és alig 9 kg. Szobatarsam kisfia még nagyobb volt és ő is 9,5 kg 13 hónapos korára. Persze ez is kevés amúgy. Főleg, hogy mind a ketten 80 cm-sek. De mondta is a dr nő, hogy ekkora babáknak nem kell duplázni meg triplazni a súlyukat, de azért a 10 kg-t el kene érni. Lényeg, hogy ki kell deríteni miért fogy. Próbáld többször szoptatni.
2021. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ma megpróbáltam hagyni, hogy bealvósan, ébresztgetve is cicin hagytam, utána persze volt bukás, de már volt némi színe! Jó a példa, a napokban nekem is kókusz tejre hasonlított a tejem. Grammra most délelőtt 70 grammot evett, innentől megpróbálok lenyugodni, nem mérem, hagyom cicizni és meglátjuk mit mérünk jövő héten az orvosnál. Hátha csak az a megoldás, hogy ébernek kellene maradnia a zsírosabb tejig, ami nem 10 perc alatt ér el hozzá. (Ugye ennyi ideig eszik hatékonyan, utána bealszik)

2021. febr. 27. 12:27
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő mondta, hogy érdemes 10-15ml-t előfejni, mert az a tej a cukrosabb/vizesebb és utána van a jó zsíros része
2021. jún. 9. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Sajnos azóta tápszeres lett... :(

1 hónap próbálkozás után, a gyerekorvos nem hagyta, hogy tovább “erőltessük” és tápszert követelt csúnya szóval. Megértem, mert látható volt, hogy a mérleg nyelve nem nagyon változott. Bár lett volna még pár hét haladékunk, lehet jobb lett volna a helyzet, de érthető volt, gyarapodnia kellett és így nem volt oké.. Pedig volt hogy másfél óránként evett, ami biztosan adott a zsíros tejből is.

Szomorú voltam és vagyok...

2021. jún. 16. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!