Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor melyik a jo?

Most akkor melyik a jo?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy a baba addig szopizhatja az egyik cicit amig ki nem urul...


Aztan azt hogy cicizes kozben termelodik a tej



Masik: honnan tudom hogy ki urult?

Nincs sok tejem ugy latom, ha pumpalok max 30 ml tudok kifejni felora alatt...

sosem duzzadtak mindig semmilyen lotyet puhak, nagyon lassan jon belole,


De ha rajta van kb a vegtelenig van rajta, volt hogy tobb mint egy ora es levettem ugyan ugy jott a tej mint elotte ( jo igaz hogy szinte sehogy)


2021. márc. 6. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Olvasgasd az lll.hu weboldalt. Ott a szoptatást érintő aktuális tudományos nézetekkel fogsz találkozni.
2021. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szabály, hogy meddig lehet vagy kell szoptatni a babát.


A tej, ahogy írod főleg szoptatás közben termelődik, ezért nem kell várni, hogy a mell tele legyen. Olyan a szoptatás szempontjából a melled mint egy csap. Nem az tartalmazza az összes tejet.

Én közel két éve szoptatok lapos mellből. Van bőven tej.

2021. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én pl.úgy szoktam a 8 hònapos babámat szoptatni este, hogy mikor eltelt már kb.10-15perc, átteszem a másik mellre, mert különben elalszik ùgy hogy a másik ciciből nem is szopizott.
2021. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De ha kozben termelodik hogy urulhet ki?


3. Pont azt olvastam hogy ne legyenek a cicik cserelve mert akkor csak az elotejet szivjak ki es bent marad a zsirosabb


Nemtudom en kovetni ezt

2021. márc. 6. 22:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A mellszívó nem mér adó. Nekem is volt h csomós volt a mellem, feszült, mer a kislányom sztrájkolt. Próbáltam fejni, de 40 ml-nél többet nem tudtam, és utána is ugyanúgy feszült. Aztán amikor hajlandó volt enni, akkor éreztem hogy megkönnyebbülök. A baba sokkal többet tud kiszivni mint a mellszívó, szóval arra ne adj.
2021. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálam épp ma történt meg, hogy kiürült az egyik! Nem tudom hogyan.. A fiam kb 10 percig tud szopizni, utána alszik már. Na most kb 5 perc után kiköpte, sírt, amikor vissza adtam neki, szívta, felsírt, kiköpte. Tehát nem jött neki. Nem is nyelt. Úgyhogy a másik cicire kellett tennem.


Engem is érdekelne hogy hogyan is van ez, mert én is úgy szoptatok (friss szoptató vagyok, nemrég született a fiam) hogy egyik cici egyik alkalom, másik a következő. De mintha elkezdett volna csappani a mennyiség. Egyre többet kell dupla mellből adni.

2021. márc. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hat az elejen meg szerintem midkettobol hogy jol be induljon gondolom!
2021. márc. 7. 00:36
 8/10 A kérdező kommentje:

Tobb mint egy oraig szopizott egy mellen es el is aludt rajta, de le tettem sirt.... es tej meg mindig jott belole (epp hogy ahogy szokott)

Ugy hogy nem tudom igazabol mennyit sziv..

2021. márc. 7. 00:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy milyen idős babákról beszélünk. Nem biztos, hogy azért sír, feszíti magát mert nem elég a tej.

3 és 6 hetesen, majd 3 és 6 hónaposan növekedési ugrás van. Többet akarnak cicizni. Így szaporitják fel a tejet.

Az első hónapokban ott a hasfájás.

Az első hetekben, pár hónapban a testkontaktust is jobban igénylik. Ezért is sírhat ha leteszed. Az én babám pl az első hetekben csak rajtam aludt éjszaka nyugodtan.

Kiürülni nem tud, csak egy idő után nehezebben jön. Ezért lehet az, hogy feszíti magát. Nem tetszik neki.

Semmi baj nincs azzal ha a jelzéseit követve cseréled a melleid. Ha feszíti magát, cserélj. Tudja ő mire van szüksége.

A lényeg az, ha szoptatni akarsz, akkor egyik cici másik cici, ha még így se elég neki akkor megint csere. A sok inger segít a tej felszaporításában

2021. márc. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az egész csecsemőgondozás olyan dolog, hogy folyamatosan változnak az elméletek, ajánlások, hogy hogyan is kéne ezt jól csinálni. Ha nem akarsz begolyózni, akkor hagyd a fenébe az olvasgatást, és csináld úgy, ahogy Te az adott helyzetben jónak látod. Hidd el, hogy jó anya vagy, aki tudja, mi a legjobb a babájának.
2021. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!