Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hetes babám nagyon nehezen...

Egy hetes babám nagyon nehezen, lustán szopik. Tehetek ellene? Változni fog?

Figyelt kérdés

A tejem még csak egy-két napja indult be, még mindig nincs rengeteg, de már elég lenne neki. Az első napokban szinte semmi sem volt, emiatt pótoltunk neki igény szerint tápszerrel is szoptatás után. De ugyanúgy mellre raktam, türelmesen szoptattam egy-másfél órát is, akkor is, ha nem jött semmi. Szopni nem felejtett el, mert csatlakozik a cicire. Viszont folyamatosan bealszik, nagyon lustán szopik, egy idő után pedig megunja az ébresztgetést és már nem hajlandó visszavenni a mellem. Sír, rázza a fejét, az öklét. Ilyenkor cserélni szoktam, a másik mellemet még általában elfogadja, de két-három csere után már nem lehet átverni. Éhesnek viszont még éhes. A tápszeres pótlást próbálom leredukálni, már csak este és egy éjszakai szoptatásnál igényli. A mellem fejem minden szoptatás után, különösen, ha nagyon keveset maradt rajta. Mit tehetnék még?

Egyébként a folyamatos bealvás és próbálkozások miatt szinte egész délelőtt mellen van a baba egy-egy órás szünetekkel...


2008. dec. 4. 06:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia az én babám 5 hetes-szépen fejlődik.Kezdetben evett rendesen 15-20 percet,amit mostanra lecsökkentett 5-10percre.Védőnőm szerint jó zsíros a tejem,ezért lakik jól.Persze eleinte én is keltegettem...aztán az lett a vége,hogy volt hogy óránként kapott-ettől meg hasfájós lett.Csak arra figyelj,hogy 2 étkezés között min.1 óra teljen el-nem fog éhezni,hidd el-de így legalább megemészti az előzőt.Ha tudsz fejni,miért nem azt adod neki pótlásként?Még a kórházban mondták hogy állítólag a tápszertól lesz "lustább" a baba.

Próbáld etetés közben párszor büfiztetni,simogatni....de mondjuk én ha már eléri a 10 perces hamit,akkor hagyom aludni.

2008. dec. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sza. Látom nagyon kitartó vagy! Azt javaslom, egyelőre hagyd, hogy olyan sokat a melleden legyen. Nekem Ugyan ez volt! Pár perc után sírt, teli cicit akart, lusta volt "dolgozni a tejcsiért". Ez volt kb három hétig, utána lassan kialakult a szoptatási idő. Hat hónapos koráig csak anyatejet kapott, és elég volt neki, mert nagyon gyorsan kapkodta magára a dekákat. Kezdetben nekem sem volt annyi tejem, de az ő pici gyomrába annyi elég volt. Szerintem neked is elég. A tápszerről az a véleményem, hogy biztos van, akinek szüksége van rá. De kevesebb babának, mint ahánynak adnak. Én is majdnem a doboz után nyúltam, ha nincs egyszoptatási tanácsadó, aki bíztat, hogy igény szerint szoptassak. Mára a babám, aki hat és fél hónapos,3-4 óránként kér enni. Sokan támadtak az igény szerinti szoptatás miatt, de nekem megérte, mert van sok tejem, szépen fejlődött tőle a kisfiam, és ezek a szép hónapok olyan hamar elmúlnak. Neked kitartást javaslok, tudd, hogy nem vagy egyedül ezzel a dologgal, ha tudsz, hívj fel egy szoptatási tanácsadót, tőlem is kérdezz, ha akarsz. Sok sikert és jó babázást. Bocsi, hogy hosszúra sikerült.
2008. dec. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Úgy látom mindent megteszel hogy egyen a babád.Én is voltam hasonló cipőben mert a lányom a sárgasága miatt állandóan aludt.Próbáld ébreszteni amikor evés idő van pöcköld a tenyerét,vagy húzd meg a pajeszánál a haját,mást nem tudsz tenni.Szerintem is tápszer helyett add neki a saját lefejt tejed én is azt adtam.Én nem tettem olyan sűrűn cicire és ennek az lett az eredménye hogy miután nem evett annyit egy szopi alatt a következőnél már kiéhezett és így többet tudott enni így lecsökkent szépen a pótlás és ő is rájött hogy ennie kell.Ma is szopik rendesen már 3,5 hónapos csak ne add fel!
2008. dec. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok segítséget és bátorítást!

Azt elfelejtettem írni, hogy másnaposan estére ő is besárgult, amitől persze én frászt kaptam. Első baba, szóval tapasztalat nulla, az édesanyám csak karácsonykor jön ki hozzánk segíteni. (Külföldön lakunk, ezért nem megy a gyors kiutazás és eredetileg úgy gondoltuk, hogy ketten a férjemmel mindent tudni fogunk. Optimisták voltunk, már tudom, hogy jó lenne a segítség, támogatás az első pillanattól.)

A sárgaság nagyon enyhe, de én beparáztam tőle és épp emiatt nyúltunk pluszban a tápszerhez, mert azt mondták, hogy minél gyorsabb az anyagcseréje, annál hamarabb elmúlik.

A lefejt tejet mindig odaadom neki, de az még nagyon kevés, általában éjszaka és délelőtt tudok kétszer 20 ml-t lefejni a két ciciből együtt, délután már nincs számottevő mennyiség. Akkor azért szoktam fejni, hogy inger érje a mellemet és több tej legyen.

Tanácsadóval már beszéltem, mert itt két-három naponta járnak ki ellenőrizni bennünket (gondolom ezzel kompenzálják azt, hogy a kórházban nem lehet maradni, a vajúdással, szüléssel és az utógondozással együtt összesen 13 órát voltunk bent és már jöttünk is haza, tehát ott sem volt sok időm megtanulni a szoptatás fortélyait). Amit mondott, azt betartom, ő mondta, hogy a szoptatást próbáljam meg minimum egy órán át csinálni, fél óra az egyik mellen, fél óra a másikon és ébresztgessem a babát. Merthogy fel lehet. Hát igen, egy ideig fel lehet... De ő nincs itt és nem látja azt, amikor már annyira ideges a baba, hogy kiköpi a mellem...

Én meg minél többet próbálkozok néha annál elkeseredettebb vagyok, főleg estére, akkorra már a baba is fáradtabb, türelmetlenebb és én is.

Szerencsére egy dolog megnyugtat: annyira rosszul mégsem csinálhatom összességében, mert tegnap mérték és összesen 60g-ot veszített a súlyából, 3660g-mal született és most 3600g.

Csak éppen lelkiismeret-furdalásom van a tápszeres pótlás miatt...

2008. dec. 4. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahol én szültem, ott sajnos beletömték a kicsimbe a tápszert, ha akartam, ha nem. Szopi után kapott, kb 1 hétig rendszeresen, cumisüvegből. Én is odaadtam neki, mert éhes volt már a drágám egy idő után a sok tépszertől. Mikor hazamentünk lassan abbahgytuk. Most 3 hetes és már rég elfelejtettük a tápszert. Ne aggódj emiatt, ha úgy érzed néha adnod kell neki, inkább pótold még egy-két etetés után, minthogy éhes maradjon, főleg, ha sárgul. Hidd el, be fog állni a dolog. A homeopátiás bogyók csodát tesznek tej ügyben, na meg a mentes sör...

Én a helyedben kb fél órát hagynám max egy cicin, mert kisebesedik a melled, akkor csak rosszabb lesz.

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod a tápszer miatt! Néhány nap és rendeződik a dolog, amint a babád erőre kap!!!

2008. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! en is hasonlokeppen jartam. Kulfoldon elek, engem meg aznap kiengedtek a korhazbol. A bebim most 3 napos. A tejem most kezdett csak megindulni, es mivel o is besargult mi is vettunk neki tapszert. ~Eddig lelkesen szopizott a pici, de tegnap este ota ez megvaltozott. Elalszik gyorsan a cicin, sokszor ugy kell eroltetmi neki, mert a kezecskejevel hadonaszik.Hasonlo helyzetben vagyok mint te, megprobalom visszaszoktatni a cicre, eddig tobb kevesebb sikrerrel, de semmikepp sem fogom feladni. Fejni tudok, de nem tudom, h adjam oda a picinek, mert a cumisuveget is mellozni szeretnem, de a sargassag miatt viszont innia kell.
2008. dec. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az utolsó hozzászólónak: tényleg nagyon hasonló a helyzeted...

Sajnos mi nem jutottunk sokat előre az elmúlt két napban, illetve egyik pillanatban úgy érzem, hogy jobb a helyzet, következőben pedig úgy, hogy inkább visszalépünk...

A tegnapi nap borzasztó volt. Úgy tűnt, hogy mennyiségre ismét picit több tejem van, tele éreztem a ciciket, ki is szoptattam mind a kettőt, bealudt róla annak rendje és módja szerint, erre fél órával, egy órával később fel-fel sírt, megébredt, eleinte még sikerült visszaaltatni etetés nélkül, de rövid időn belül már látszott rajta, hogy az éhségtől nem alszik. Úgyhogy ismét szoptattam, majd pótoltunk. És a pótlás után már aludt 3-4 órákat úgy, ahogy szokott.

Úgyhogy attól tartok az én tejemmel nem mennyiségi problémák vannak elsősorban, hanem minőségiek, valószínűleg nem elég zsíros és laktató neki, csak rövid időre tölti meg a kis gyomrát.

A miértjét sejtem, ugyanis szülés után az étvágyam visszaesett a terhesség előttire, azaz nincs. Nem bírok kajára nézni, nem kívánok semmit, csak kényszerből eszem a tej miatt, de egyszerre alig bírok valamennyit, mert ha többet eszem kicsivel, akkor görcsöl a gyomrom. Ugyanilyen rossz volt a gyomrom terhesség előtt, de akkor még nem látta a babám kárát, szerencsére terhesség alatt annyit nőtt az étvágyam, hogy normálisan tudtam táplálkozni. De most a hormonokkal együtt ez is elment. Gondolom emiatt gyenge a tejem. :-(

A sárgaság egyébként nálunk szépen elmúlt, már alig-alig látszik.

2008. dec. 6. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!