Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet annyira tápláló a tej,...

Lehet annyira tápláló a tej, hogy pár perc alatt jól lakjon? Ha igen, akkor miért kéri 2 óránként? Fog változni ez?

Figyelt kérdés

Szombaton lesz 7 hónapos.A fő táplálék az anyatej.

3500 gr-mal és 51 centivel született,most8750 gr és 74 cm.

Már egyedül ül és áll,foga még nincs.Éjszaka is többször felkel.Csak cici van,nem kell neki a cumi se és a cumisüveg se.


2010. márc. 29. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Én egyszer beszéltem erről a védőnővel, mert kb öt perc alatt végzett a lányom az esti szopival, én keveselltem az időt, viszont mindig végigaludta az éjszakát. Ő mondta, hogy minél régebb óta szopik, annál jobb lesz a technikája, és rövidebb idő alatt hozzájut a szükséges mennyiséghez. Szerintem azért ébredhet gyakrabban, mert a tejen kívül már egyéb tápanyagra is szüksége van. Ha hét hónapos, már adhatsz neki gyümölcsöt, és zöldségpüréket is. Én ennyi idős korában délelőtt és délben adtam szilárd ételt, a többi étkezés anyatej volt.
2010. márc. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy azért kéri gyakran, mert nem lakik már vele jól. A babák 6 hónapos kora után fokozatosan lesz egyre kevésbé elég táplálék nekik az anyatej, ha 7 hónapos, akkor már adhatsz neki mást is, gyümölcsöt, főzelékeket. Amióta a fiam kap tejpépet, vagy főzeléket vacsira, azóta egyszer sem kel éjjel, amíg szopizott addig mindig kelt. Nem lakott jól a tejjel.
2010. márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már kapott mást is.6 hónapos kora óta kóstolgatunk,de még nem eszik meg nagy mennyiséget,ezért fő táplálék az anyatej.

A tejpépen gondolkodtam én is,hogy este adnék neki.Akkor ez hatásos?Mekkora mennyiség?Ha egyáltalán ízlik neki.Milyen ízűvel érdemes elsőre próbálkozni?

2010. márc. 29. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Én elsőre a milupa vaníliását adtam, azt nagyon szerette. Aztán ahogy nőtt, úgy próbáltunk ki más ízt is, most a HIPP barackosát eszi, azt is szereti. És abszolút kedvenc a sima gyümölcsös milupa, meg a jó éjt pép is:)

ҝ

2010. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És erre is lehet allergiás?

Úgy kell kezelni,mint a többi új ízt?

2010. márc. 29. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy kezeltem, mint a többi újat, először megkóstolta délelőtt, és másnap kapta csak rendesen, amikor láttam, hogy semmi baja. Ha aggódsz az allergia miatt, akkor először adj neki ha-s pépet.

Jó babázást!

ҝ

2010. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. márc. 29. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!