Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Menstruáció után újra visszaál...

Menstruáció után újra visszaáll a rend?

Figyelt kérdés
Megjött a menstruációm, a babám napok óta nyűgös, nehezen szopizik, szerintem kicsit kevesebb is a tejem. Fejni sajnos nem sosem tudtam, de eddig nem volt gond a tej mennyiségével. Ha nem fejek, de sokszor cicire teszem, akkor menstruáció után visszaáll a tejtermelődés? Mik a tapasztalatok?

2021. márc. 19. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem semmi nem volt, mikor megjött. Pont ugyanúgy szopizott, mint előtte. Sose vettem észre különbséget, se nyűgösséget. A tej mennyiséget meg nem tudom, sose fejtem, arról meg fogalmam se volt, mennyit szopik egy alkalommal
2021. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt már hajlandó utána elfogadni a tejem, uh tapszeres lett.
2021. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba? Kap-e az anyatejen és az anyamellen kívül mást is?
2021. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2,5 hónapos. Cumit szoktunk neki adni, de az eddig nem okozott zavart. Egyébként 100% anyatejes és csak szopizik.
2021. márc. 19. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Ebben az életkorban aktuális lehet egy növekedési ugrás is, az is okozhat nyűgösséget. Tedd gyakrabban a mellre, próbáld a cumi helyett is legalább egy pár napig a mellel kínálni - éjjel is, az éjszakai szoptatás segíti a tejermelést. A baba jobb szaporító, mint a fejés.


Remélem, tényleg "csak" ennyi a probléma, és kérlek, ne vedd rossz néven, csak tudj róla, hogy sajnos a cumi bármikor bezavarhat. :(

2021. márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Éjjel mindig szoptatom, amikor felébred. A cumit még a hasfájás miatt adtuk neki, mert olyankor ha cicit kapott, ő nem csak komfortszopizott, így néha még jobban megfájdult a hasa. Így nappal már mindig kéri alvás előtt. Éjjel többnyire csak szopizik, büfiztetem és alszik tovább. Jó lenne nappal cicin elaltatni, de akkor nem büfizik és azért is fáj a hasa. :( Talán megpróbálom úgy, ahogy éjjel.

Mondjuk az előző növekedési ugrásokat is eléggé megéreztük, szóval akár az is lehet, és nagyon bízom benne, hogy ez a probléma forrása. De nekem gyanús, hogy a menstruációm miatt fogadja el most nehezen a cicit. Többször is azt csinálta, hogy kb. negyed órán át hadakozott, kiköpte, üvöltött, aztán sikerült cicire tennem, akkor meg fél órán át gond nélkül szopizott.

2021. márc. 20. 00:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Amiről írsz, lehetséges, hogy inkább túltermelésed vagy erős tejleadó reflexed van. Ez okozhatja azt, hogy komfortszopizásnál is még mindig jön a tej, ettől lehet az is, ha túl sok levegőt nyel és megfájdul a hasa.


Amit tehetsz: próbálj meg hátradőlni (akár egészen a hátadra feküdni) szoptatás közben, ez kicsit lassítja a tej áramlását, kevesebb levegőt nyelhet, és a komfortszopizásra is nyitottabb lehet. Ha a hasadon-mellkasodon fekve alszik el, a büfi is könnyebben kijön. Hátha így cumi helyett akár a komfortszopizásra is nyitott lenne.

És törekedj rá, hogy a melled jó alaposan ürítse ki. Kezdheted a szoptatást a kevésbé telt mellen, így zsírosabb tejhez juthat, ami megint segítheti az emésztést, javíthat a hasfájáson és valamivel lassabban is áramlik.


A baba erős tejleadó reflex miatt is válhat elutasítóvá, amin sajnos nehezíthet még, ha cumit is kap.

2021. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Megfogadom a tanácsokat! :)
2021. márc. 20. 19:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazán nincsmit. Minden jót nektek! <3
2021. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!