Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csajok, mellbimbó és szoptatás...

Csajok, mellbimbó és szoptatás? Mi van, ha túl érzékeny?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez egy olyan kérdés, amit anonimitás nélkül nem szívesen tennék fel senkinek 😕😕


Szóval az a helyzet, hogy a párommal most nagyon rajta vagyunk a baba projekten. Egy dolog viszont mindig diszkomfort érzéssel tölt el; ez pedig a szoptatás 😧😧 Tudniillik a mellbimbóm szörnyen érzékeny.. Úgy értem, ez a fő erogén zónám, és már kb. egy ráleheléstől teljesen kész vagyok.


Terhesség alatt meg fog változni ez az érzés valamennyire? Érzéketlenebb lesz? Vagy esetleg agyban áll át valami? Nektek ez hogy zajlott le, vannak számomra tanácsaitok?


Nyugtassatok meg légyszi!


Köszi előre is! 💗



2021. márc. 25. 08:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%
Csak az elején pár napig lehet kicsit kellemetlen meg furcsa, utána hozzászokik a melled és a baba is belejön. A mellbimbó udvar nagy részét veszi a szájába a baba, a mellbimbód nem is érzed közben. Ne félj a szoptatástól, ha jól teszed mellre a babát nem fáj egyáltalán.
2021. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem szélsőséges esetben azzal sincs baj, ha lefejed és cumisüvegből adod neki oda. Ettől nem leszel rossz anya, amíg szereted a kisbabád!
2021. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon jó, hogy megint lelettek szavazva azok, akiknek a szoptatás nem egy "semmilyen" élmény volt, hanem fájdalommal élték meg HÓNAPOKON KERESZTÜL. És persze minden anyuka hibája, aki még szoptatni sem tud jól. :D Erről beszéltem. Itt ha valami nem a nagykönyv szerint működik, az kamu, meg az xar anya. :D
2021. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem ért hátrány. A ferjem ebbe nem szólt bele, sőt meg tetszett is neki, hogy ő is eteti, egyébként mellszivoval szívtam neki anyatejet (az egyáltalán nem fajt), szóval semmitől nem lett megfosztva. A nagymamám volt kb az egyetlen, aki nem is bírta felfogni azt a kombinációt, hogy valaki ne szoptasson. Persze biztos volt, akinek negatív véleménye volt erről de nem mondtak. Gondolni meg azt gondol mindenki, amit akar.
2021. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

Készülj fel az első 2het rohadt fájdalmas. Én sírva szoptattam, sebes véres volt. Néha tápszer T adtam hogy pihenjen a bimbó.

Most már túl sok a tejem 2hos a babikam

2021. márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%
És megjegyzem: nagyon jól tettem mellre a babát-mondtak a csecsemősok is, csak nekem is nagyon érzékeny a bimbóm ugyanúgy mint a kérdezőnek.
2021. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Tipp mivel képzeld majd ha sebes lesz: lansinol-lanolinos kenőcs jobb mint amit erre adnak
2021. márc. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
a szoptatás tényleg csak fájdalommal járhat?senkinek nem volt kellemes érzés?
2021. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Én 2 évig szoptattam. Sosem lettem sebes, 1x sem!


De a tejleadó reflextől néha majdnem sírtam.


Amúgy nekem jó élmény volt. A reflex folyamatosan enyhül. Nem marad fájdalmas.

2021. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évig szoptattam. Az első 2-3 hét volt amikor fájt mert szarul tettem mellre és kisebesedett. Aztán mikor az első fogak jöttek, azok kidörzsölték. De ezen kívül én szerettem szoptatni. Másfél évesen vált kellemetlenné, mert akkor inkább csak cumizta már, megszokásból kellett neki. Akkor el is választottam. Nagyon könnyen vette.
2021. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!