Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 napja szültem és szoptatok,...

8 napja szültem és szoptatok, rettentően fáj a mellbimbóm anyucik tanácsokra van szükségem?

Figyelt kérdés
Oly annyira hogy etetésnél összeszorítom a fogam vagy sikítok nem bírom már sokszor már a medela swing mellszívót használom és a hozzá való cumis üveget ami hasonló funkciót vált ki mintha mellen lenne így ha jobban van egy kicsit a mellem vissza teszem mindig a kicsit de most odáig jutottam hogy nem bírom vissza tenni mert már a melltartó is bánt hiába használok garmastan kenőcsöt semmit nem használ. A Mellbimbóm lapos viszont hatalmas mellem van terhesség előtt is nagy volt de most... Medicin labda nagyságúak Kérlek anyucik adjatok tanácsot mert nagyon el vagyok keseredve ő a második babám az elsőnél nem tudtam szoptatni mert a fiamnak bélcsavarodása volt 6 naposan és megműtötték ezáltal nem tudtam szoptatni és elapadt

#szoptatás #érzékenység #anyatej #fájdalmas mellbimbó
2016. nov. 15. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Kisebesedésre legjobb a saját tejed.
2016. nov. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az egyik nekem is elsimuló. Nekem kb 1 hónapig fájt a szoptatás, aztán megedződött. De csak az első fél perc fájt kb. Ha neked végig, akkor nem jól teszed mellre, keress szoptatási tanácsadót, www.lll.hu Én a lansinoh krémet használom minden szoptatás után, elsőnél is a tiszta lanolin vált be, most is. Szoptatás előtt kézzel "emelem ki" a mellbimbót, hogy könnyen be tudja kapni. És minél nagyobb részt kell bekapnia a ciciből. Hónalj tartásban tudom a "normálisból", a másikból nem esik úgy kézre, ezért kereszttartásban van. Nekem is szoptatási tanácsadó segített az első lánykámnál.
2016. nov. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel semmiképp, egy hét után természetes ha fáj, állandóan igénybe van véve, majd megedződik. Nekem is fájt, pedig nem volt sebes, a szopizás első egy két perce pokoli volt, de fájtak a mirigyek is, csomós lett, bleb, volt, hogy csípett szinte. Ha kimaradt egy szopi, egyből begyulladt, sokat is fejtem. Igazán csak az a megoldás ha minél többet teszed mellre. Ha fáj akkor is. Én első körben a bimbóra olcsóbb krémet vettem, 2 félét is, aztán ajándékba kaptam a Lansinoh bimbó védőt, és az klasszisokkal jobb volt. 2 hónapos korára beállt a kereslet kínálat, nem fájt többé, az érzékenység is eltűnt. Krémmel sem kell kennem minden szopi után. Nem hittem, hogy ez eljön annyi bajom volt. Szerencsére csak nekem volt rossz, tejem volt bőven, babámnak semmi hátránya nem származott abből az időszakból.

Nekem a védőnő segített a legelején, ne maradj egyedül a kérdésekkel, keress fel tanácsadót!

Sok sikert!

2016. nov. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is nagy problémát okozott ez a mell fájdalom szoptatás alatt. Én hívtam szoptatási tanácsadó, de ő is azt mondta h én is jól csinálom,és a baba is, mégis iszom,úan fájt 😞 2 hónapig bőgtem mikor már láttam h szoptatni kell. Iszonyú volt.

Sajnos nekem nem edződött be. Ez nagyonon ritka, ( ezt mondta a szoptatási tanácsadó is)

Kb 2,5 hós volt a lányom, mikor már nem sírtam ( még mindig fájt, de már sokkal jobb volt)

Szerencsére így is 6 hónapig szopizott 😉

Ja és nekem nem volt sebes, csak fàjt 😞

2016. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, nekem is a Lansinoh krém vált be. Teljesen megvan az emlék, ahogy összeszorított foggal, könnyeket visszatartva vártam, hogy elmúljon a fájdalom, mikor szopizni kezd!


Aztán pár hét alatt elmúlt teljesen, nem volt duzzadt, felsértett a mellbimbó, és onnantól kezdve könnyen ment a szoptatás. Másfél évig :)


Fontos, hogy jól tedd mellre, de ha ez stimmel, és a baba is ügyes, akkor szinte biztos, hogy el fog múlni a dolog! Kitartást neked!

2016. nov. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Baromira fájt nekem is az elején, kb 1-2 hétig. Amikor nekem nagyon sebes volt akkor azt csináltam, hogy egyszerre csak az egyik mellemből szoptattam, a másikat kenegettem bimbóvédő krémmel és így volt ideje pihenni. Aztán csere. De nem biztos hogy ez mindenkinek beválik. Meg fogod szokni de tényleg rossz az eleje.
2016. nov. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat megfogadom! Keresek máris egy szoptatási tanácsadót hátha rosszul teszem a mellre amit el is hiszek mert tényleg hatalmas a mellem és egyszerűen utálom már mert akadályoz a szoptatásban... A krémet még ma beszerzem! Nem tudom mennyire normális hogy már az egész mellem fáj illetve néha szurkálást érzek próbálok nem stresszelni de komolyan mondom már könnybe lábad a szemem ha jön a szoptatási idő
2016. nov. 15. 16:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen lanolin tartalmú krém segít. Ez egy természetes anyag, le sem kell mosni a szoptatás előtt, mert nem árt a babának. Én az elején 15 percenként kentem (nem túlzás!) és szépen helyrejött (kb 1 hét alatt). Azóta is kenem, de csak szoptatás után, most 2 hónapos a baba.

Emellett tényleg jó, ha megnéz egy szoptatási tanácsadó a helyes mellretétel miatt.

2016. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is iszonyuan fàjt,összeszorìtott foggal szoptattam kb 1 hètig,aztàn inkàbb fejtem,igy jobb volt.
2017. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, mi újság azóta? Rendbe jöttek a dolgok?
2017. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!