Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan oldjátok meg a komforts...

Hogyan oldjátok meg a komfortszoptatást úgy, hogy ne egye magát túl a baba?

Figyelt kérdés

3,5 hetes kislányom nagy komfortszopi rajongó. Még nem állt be a kereslet-kínálat, vannak napok, amikor egészen sok tejem van, van, amikor kevésbé (sok mindentől függ, már megfigyeltem).

Elaltatni nagyon nehéz, nappal is és este is. Este 8-kor fürdés, általában éjfélkor alszik el, a kettő között pedig a ringatás, szoptatás és üvöltés váltakozik. Ha viszont épp sok tejcsi van, akkor túleszi magát és rengeteget bukik. Ha nem teszem cicire, akkor pedig rettenetesen sír.

Más ezt hogy csinálja? Első baba, már borzasztó kimerültek vagyunk, pedig messze még a vége...



2021. ápr. 6. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Pl adj neki cumit, amikor nem akarod komfort szoptatni. Lehet el is alszik vele.
2021. ápr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Semmi baj ha túleszi magàt, a felesleget kibukja.

Azt pròbàlhatod, hogy amelyik mellből evett legutoljàra, arra teszed komfortszopizni. Ez nem mindenkinek vàlik ve, pl. az èn gyerekem minden etetesnèl mindkèt mellből többször is evett.

2021. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Anyatejes babát nem tudsz túletetni, maximum kibukja a felesleget. Esetleg figyeld a szopási fázisokat. Amikor nem nyel már aktívan, csak cumizik, akkor vedd le a mellről.
2021. ápr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Derjaderja ***** válasza:
57%

Alapvetően nem baj, ha kibukja a felesleget, a kisfiam szinte mindig bukik valamennyit, pedig ő már 2-3 óránként eszik, 4 hónapos, és nem komfortszopizik napközben.

Attól is függ, milyen gyorsan jön a tej.

Ha viszont ez van, amit írsz, hogy ordít-szopizik-bukik, az nem ideális, és a sírás miatti levegőnyelés is lehet ok.

Nem tudom, egy picit korábban nem lehet-e altatni próbálni, ott éjfèl előtt szokott lenni egy ébredés, de lehet, hogy túl van fáradvw 8kor, azért indul az ördögi kör.

Fürdetésnél sír? Nem javasolt elvileg naponta fürdetni, illetve hozhatod korábbra.

Kérdezz meg szoptatási tanácsadót, ha továbbra is fennáll a helyzet, van, akinek nagyon gyorsan jön a teje.

2021. ápr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
Nem baj, ha bukik, csak szaporítsa azt a tejet.
2021. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15%
Mintha magunkat olvasnam, csak nekem már 8 hónapos a kislányom, de ugyanez volt. Cumit SEMMIKÉPP NE adj neki, mert cumizavarossa valhat, és abból nehéz kijonni. Én ilyenkor az uresebbik mellemet kínáltam, illetve kénytelen voltam osszecsipni a mellbimbóm mögött a mellemet, ezzel valamennyire elzarva a tej útját. Nem tudom, hogy ez mennyire szakszerű eljárás, de segített.
2021. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!