Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálhatja ezt a babám?

Miért csinálhatja ezt a babám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az első 2 hétben nem tudtam szoptatni, a babám egyszerűen nem fogadta el a cicit. Szoptatási tanácsadások után megtanultuk azt a technikát, ami mindkettőnknek jó, és most már csak cicizik.

Ma 3 hetes.


2 napja elkezdte, hogy nagyon keveset eszik. Eddig 70-90ml volt, most pár napja 55-60ml. A doktornő szerint ez kevés, és a baba sem alszik nyugodtan utána.


Ma megevett 55ml-t, majd nagy nehezen még 15ml-t. Ezután nem aludt el és nyugtalan volt, így egy óra elteltével újra mellre tettem. Alig evett, 15ml-t, de úgy tűnik így eltelt a pocakja, mert alszik 2,5 órája.


Először arra gyanakodtam, hogy nem lehet elég a tejem, esetleg apad, mert már abszolút nem feszül a mellem. Viszont ahogy “megcsíptem” folyt belőle a tejci, így nem hiszem, hogy ez a gond. Mi lehet tehát, ha mégis éhes?


A súlyával sem vagyok kimondottan megelégedve. 2970g-mal született, 2880-nal jöttünk haza.

1 hetesen volt 2900g.

2 hetesen 3170g.

3 hetesen 3275g.



2021. márc. 29. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

1 Sem a mell feszülése sem a nyomkodása nem fog pontos képet adni a tej mennyiségéről. Sőt a fejés sem.

2 Kár minden évesnél méregetni. Csak stresszeled magad. Add ahányszor kéri, akár váltva is. Majd ő tudja mennyi kell neki. Míg gyarapodik nincs baj.

3 Azt mondod 3 hetes. Ilyenkor kezdődik a hasfájás. Szóval én erre tippelnék

2021. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem fáj a hasa. Miután evett még egyből elaludt.
2021. márc. 29. 13:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nincs semmi baj a hízásával sem
2021. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól fájhat a hasa. Az én fiam is egyből elaludt cici után. Aztán ordítva kelt mert fájt a hasa. Nem azonnal fáj hanem emésztés közben
2021. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De ő nem ordít, nem sír. Csak nyugtalan, forgatja a fejét, keresi a cicit, de ha a szájába adom csak cumizza, nem szívja.
2021. márc. 29. 13:13
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Akkor szimplán csak igényli a közelséged. Hagyd cicizni. Azzal is stimulálja, szaporítja a tejet. Közben valamennyit lehet mégis kortyol. Ez sajna ilyen. Ki kell bekkelni. Egy idő után kevesebbet akar cicin lenni. Most ez neki a világ
2021. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Cumizni akar, ilyenkor nagyon bennük van a szopizó reflex, nem biztos hogy éhes.
2021. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!