Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, ha óránként melle...

Normális, ha óránként melle kéretőzik a babám?

Figyelt kérdés
7 hetes. Éjszaka általában 1x alszik 4, majd utána 1x 2 órát, nappal ritkán alszik egyben egyszer 1-3 órát, de általában csak be-be szundizik 10-20 percekre. Emiatt nagyon sokat szeretne mellen lenni, aminek persze egy jó része nem evés, csak cumizás. Próbáljuk terelni a figyelmét, de az jó esetben is csak egy 10 percig tart, mindig ugyanaz a vége: vigasztalhatatlanul sír addig, amíg mellre nem kerül. Sokszor csak pár perc szopizás kell neki, de olyankor egy órán belül 2x is szeretne. Kicsit soknak érzem, meg persze elég kellemetlen, hogy egy órára nem tudom az apjára bízni, mert kezdődik újra és újra az “ázó, fázó, éhező vagyok és senki nem szeret” sírás. Elrontottam valamit?
2021. ápr. 16. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Jézusom!!! 7 hetes babárol beszélünk. Ez pedig iszsz amit csinálsz és ezt a lehető legjobban teszed. Ha óránként 5-ször kéri,akkor add neki. Szüksége van rád,megnyugtatja a cici.
2021. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Biztosan nem hagynám, hogy cuminak használjon.
2021. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen, jol csinalod. Nalunk is igy volt, kb 2-2.5 honaposan allt be a kereslet kinalat es mondhatni 2-3 orasra rendszerezodtek az evesek.
2021. ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Olvass utana a 4. trimeszternek. Minden a legnagyobb rendben, egy szoptatott kisbaba ilyen. A tapszeresek masok.
2021. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem keveset alszik. Napi 16 órát kellene aludnia kb. Alszik ennyit?
2021. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Normàlis, nem règ mèg egyek voltatok. 4. Trimeszter :)
2021. ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Ne pròbàld meg elterelni a figyelmèt, hanem szoptasd meg, amikor kèri.
2021. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Ha az iszsz-hez szoktattad, akkor teljesen normális. Nagyon jó dolog, de nem minden babának. Nekem sajnos a gyakori szopizástól hasfájós lett (pedig csak 2 óránként evett). Mióta 3-4 órája kap, azóta teljesen rendben van minden, az éjszakát is átalussza, most 5 hetes.


Szerintem tapasztald ki, hogy mi jó neki. Érdemes a súlyát is figyelni, hogy mennyit szopizik. Lehet kevés neki, és ezért kéri gyakran.


De persze az is lehet, hogy csak anya és cici kell neki :) Nekik nem csak az evésre kell a cici, hanem a megnyugváshoz és mindenhez. Én gyakran teszem például mellre, de nem szopizni, csak odateszem és így megnyugszik, elalszik. Kell neki az “anya illat” :)

2021. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Hát,nekem a 8 hónaposom is ezt csinálja,ha napja van.. ( fogzás,oltás utáni nyügi,front). :D
2021. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Szoptass igény szerint, még nagyon picike, így fog felszaporodni a tejes, hogy később is elég legyen neki. Néhány hét és jobb lesz, kevesebbszer fogja kérni. Aztán persze fogzáskor újra sűrűbben. Voltak olyan napok az egy évesemnél is hogy egész nap szopizott, más nem fogadott el. Ez teljesen normális, hallgass a babára.
2021. ápr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!