Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi időt alszik a baba...

Mennyi időt alszik a baba éjjel ha anyatej mellé tápszert kap? Hogy csináljam a hozzászoktatást?

Figyelt kérdés

Eddig anyatejet kapott és csak 1szer sikerült átaludnia az éjszakát. Úgy érzem már nem elég a tejcim a lassan 6 hónapos kislányomnak(10óraira már kap gyümit és folyamatban van a déli főzi szoktatás,de most náthás és abbahagytam a kóstoltatását!).Így beszéltem a védőnőmmel és ő tanácsolta,hogy esténként próbáljam pótolni tápszerrel(vettem Beba +2). Hogyan kezdjem? Mennyit keverjek ki elsőre? Kel utána neki folyadékot adni vagy csak ha már nem kap anyatejet mellé?

Köszi előre a segítséget:5,5 hónapos kislány anyukája


2008. dec. 5. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Nem értem, miért kell rögtön a tápszerhez nyúlni???!!!

Van tejed, tudod szoptatni. Az, hogy éjjel felébred, az nem biztos, hogy azért történik, mert éhes!!!

Milyen védőnő az ilyen, aki rögtön a tápszert ajánlgatja???!!!

Szerintem, te csak el akarod választani a babádat.

Szoptasd inkább tovább, addig amig majd ő el nem választja magát.

Az én kislányom 20 hónapos korára aludta át az éjszakát először. Még most is szoptatom, pedig 9 hónapos terhes vagyok.

Sajnálom azokat a babákat, akiket tápszerrel fújnak, főleg ha van az anyának teje.

El fog jönni az az idő is, amikor átalussza majd az éjszakát. Türelem. Addig még sok-sok ébredés áll elöttetek, főleg fogzáskor.

Higgy nekem!

Anna

2008. dec. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a védőnők és általánosságban véve a régebbi vágású szakemberek nem hajlandóak a nézeteiken változtatni!

Pedig az eü.i szakdolgozóknak kötelező x évenként a továbbképzés. Szerintem, ha babág szilárd ételeket is kap, akkor bőven megvan az a kalória mennyiség, ami kell neki. Semmi értelme a tápszernek, mert ha ezt elkezded, akkor biztos, hogy kevesebb lesz a tejed még a mostaninál is. A tápszer nem jobb mint az anyatej!!!

Este szoptasd meg mindkét melledből és utána ha elfogadja, adj még neki esetleg tejpépet, vagy főzeléket. Szerintem így kizárt, hogy éhes marad. Nem ezért ébred fel. A SINLAC tejpép hipoallergén és a gyermekorvos felírja. Gyógyzertárban válthatod ki. Így nem korlátozod a szoptatást és a tejtermelést.


Negyediket váró kismama.

2008. dec. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én hasonló cipőben vagyok, de tápot nem akarok adni neki. Ha nem éhes miért ébred fel? Mit lehet ellene tenni? Vizet adok neki, de néha utána is nyűglődik...
2008. dec. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát köszi szépen!

De én mondtam a védőnőmnek,hogy úgy érzem kevesebb a tejcim és,hogy éjjel 1-2-3óránként +ébred és cicire tennem és kiszívja mindet!!! Én sem szerettem volna Tápszerhez nyúlni.De a kislányomnak már 3,5 hónaposan kint voltak az alsó fogacskái és most bújnak a felsők és iszonyúan rágcsálja a cicim.Szóval kell valami megoldás,hogy a cicim is pihenjen kicsit(bimbóvédő nem jó már próbáltam!!!:( )Ha jól tudom akkor a tejpépet csak később lehet csak adni a babának. Ha már rendesen eszik szilárdat.

Azt hittem segíteni fogtok nem pedig letorkolni.

+ 1szer köszi a segítséget.

2008. dec. 6. 10:44
 5/8 anonim ***** válasza:

A szoptatott csecsemőknek abszolút nincs szükségük semmiféle más folyadékra az anyatej mellé!

[link]

itt minden kérdésedre megtalálod a választ.

Ha pedig nem akarod, hogy letorolljanak, olvass sokat ezzel kapcsolatban. A könyvtár dugig van könyvekkel.

2008. dec. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akartak letorrkolni. Az ébredezés elég valószínű, hogy a fogzás miatt van. Azt írtad, hogy kap gyümölcsöt, és ismerkedik a főzelékkel, ez miért nem szilárd? A tejpépből ráadásul , annyit keversz ki, amennyit akarsz. Ezért írtam ezt, mert ugyanolyan, mint a tápszer, csak nem korlátozza szoptatást, a cumisüveges etetés miatt. Szerintem este szopi, majd tejpép, utána estleg megint szopi, hogy ne legyen szomjas. Én nem akarlak a tápszerről lebeszélni, mert ezt úgyis te döntöd el. A szoptatás kérdés fejben dől el. Ne neheztelj, de lehet, hogy te már döntöttél, vagy ha nem bizonytalan vagy.
2008. dec. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi jó ez az oldal!! :) Sok érdekes dologról olvastam,ajánlom mindenkinek. :)))))
2008. dec. 6. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:
én még csak 2 és fél hónapja szoptatok, de a LA LECHE LIGA sokat segitett. cimük www.lll.hu keresd dr JACK NEWMAN irasait.
2008. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!