Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még remény a normális...

Van még remény a normális szoptatásra?

Figyelt kérdés

Öt napos már a lányom és a tejem csak nem akar megindulni, még mindig pár csöp jön csak. A kórházban a második naptól tápszert kapott cumisüvegből és kénytelenek voltunk továbbra is adni neki, hogy ne éheztessük és elkerüljük a súlyosabb sárgaságot.

A gyerek már tuti cumizavaros. Erőltetjük, hogy 10-15 percet próbáljon szopni, de hát sok nem jön belőle, a gyerek gyakran sír és frusztrált.. utána meg jön a táp.

Írják, hogy etessük kiskanállal vagy fecskendővel, de 60-60 miliket így adni neki nem tűnik igazán kivitelezhetőnek..

Nem tudom miért nem "lövell" be a mellem.. próbálom fejni is, iszom a laktoherbet, naponta 7-8 alkalommal próbálok szoptatni.. kezdek kétségbeesni.. Járt még valaki így? van esetleg olyan praktika, amit kipróbálhatunk?



2021. ápr. 21. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Szoptatási tanácsadó?
2021. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Svéd itatópohárból próbáld adni neki a tápszert.

És minél többször mellre rakni. Mást nem nagyon tudsz.

Kitartást!

2021. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kórházban volt egy, megmutatták a technikát. A környékünkön egy szolgáltatást találtam 15e/másfél óra, de attól tartok, hogy amíg nincs tejem, addig sokat nem használna. Beszereztünk egy elektromos mellszívót, hátha beindít majd valamit.
2021. ápr. 21. 15:55
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Minden nyikkanásra tedd mellre. Annyit hagyd rajta, amennyit ő akarja, ha egy órát csüng rajta, akkor annyit. Ne adj neki cumit. Még a svéd itatópoharat próbálhatod etetéshez. Még simán időben vagy a tejbelövelléssel. Nekem azt mondták átlag 10. napon történik meg. Ha nem szopizik sokat, minden szoptatás után fejd le teljesen, éjszaka is legalább kétszer. Kemény meló, de meg lesz az eredménye.
2021. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


Egy ilyen poharat akkor beszerzünk. ezekszerint igazán kisbabáknál is biztonságos?

2021. ápr. 21. 16:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórházban ilyenből adták a pótlást az újszülötteknek. Biztonságos, de nézz meg egy videót hogyan kell fogni, itatni vele.
2021. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én szoptatási tanàcsadóval egyeztettem rengeteget, 2 hetesen tudtam legelőször mellre tenni. Azóta is csak cicizik, 6 hetes :)
2021. ápr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az ötödik napon indult be rendesen, de ugye nekem is kellett pótolni cumisüvegből tápszert és a cicimet ugyan bekapta de nem tudott rendesen szopizni, inkább csak nyammogott rajta, de minden nyekkre cicire tettem, nem adtam fel, 1 hónapos volt amikor teljesen elhagytuk a tápszert, most 11 hónapos még mindig szopizik :)
2021. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A gyerkőc most tíz napos, alkalmanként 10-20 ml-t szopik, és még kb -ugyanennyit lefejek napi olyan 7-8 alkalommal, szóval olyan 150-200ml jöhet össze egy nap. ehhez jön még olyan 400ml tápszer.

Nem tudom meddig éri meg csinálni, mert ez hatalmas macera azért, egyelőre csináljuk.

2021. ápr. 26. 09:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 3 hétig csináltam, minden egyes etetés után fejtem. Éjjel is. Meg is lett az eredménye.
2021. ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!