Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden szoptatásra ugyanannyi...

Minden szoptatásra ugyanannyi tej termelődik, vagy változó? Egyszer 180 ml is kijön a mellemből, máskor meg csak 150. Normális ez? Vagy csak nem fejem ki rendesen?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2008. szept. 29. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én még minden szopizásnál mérem a babót, és van olyan, hogy 180-at eszik, és utána amit le tudok fejni, ugyan annyi, mint mikor csak 100-at evett. Ez sok mindentől függ, a lényeg az, hogy annyi legyen, amit a baba kíván, ha utána még marad, érdemes lefejni, hogy több termelődjön. Minél több ideje van a cicinek, annál több termelődik benne. Reggelente majd meg szakadnak a melleim, mert annyira feltöltődnek, még fájni is szokott.

Minden jót!

2008. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A fejés nem mérvadó! A lényeg hogy a baba szopómozdulatai váltják ki a tejleadást, egy szopi alatt akár többször is megindul a tej.

Nem az a fontos hogy a fejéskor mennyit tudsz produkálni, hanem az hogy a babádat igény szerint szoptatod a tested mindig annyi tejet termeljen amennyit a kicsi megeszik, hiszen a legjobb ha közvetlenül a mellvől érkezik a tej, amely minden szempontból ideális. A fagyiban felhalmozott anyatejek legtöbbször nem is kerülnek felhasználásra, és már nem is olyan tökéletesek mint a friss.

2008. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Késő délutánra - estére mindig kevesebb tej termelődik. Én fejtem és üvegből etettem a kicsimet, így jól láttam, hogyan alakul ez. Reggel természetesen jó sok volt, mert éjjel nem keltem fel, de ezután 4 órával is többet tudtam lefejni, mint este, pedig azonos időközönként fejtem.
2008. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. szept. 30. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!