Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak ha kórházban...

Mit csináljak ha kórházban nem indult még meg a tejem és nem hajlandóak a babámnak tápszert adni?

Figyelt kérdés

Majdnem egésznap próbálkozunk a szoptatással de eddig eredménytelenül.

Nem fog kiszáradni? Mit tegyek? 😞


2021. ápr. 24. 22:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5. nap indult csak be. Nem kellett neki semmi, elég volt a kolosztrum addig.
2021. ápr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Nálam a hazamenetel (4.) napjára sem indult be. Reggel közölték, hogy nem mehetünk haza, mert addigra be is sárgult. Délutánra már ébreszthetetlen lett, és aznap nem is pisilt egyáltalán.

A 'szent szoptatás oltárán' megvárták, amíg kiszárad. Na akkor már tettek-vettek körülötte, és félálomban is tuszkolták a szájába a cumisüveget a tápszerrel, csak hogy javuljon az állapota.

Szörnyű volt.

Ne hagyd, hogy idáig fajuljon a helyzet. Ha szükséges a tápszer, akkor kell, és kész. Légy határozott.

2021. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen, mostmár tényleg a nyakukra jártam és kierőszakoltam belőlük tápszert, adtak is ... Nem tudom miért kellett megvárni azt, hogy a baba már ennyire vigasztalhatatlanul kiboruljon 😞 persze ettől függetlenül nem adom fel, folyamatosan próbálkozunk a szoptatással.
2021. ápr. 25. 09:09
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

9

Ja,értenek hozzá. Azért nàlam is megvárták,míg 400 gr-mot fogyott a fiam és besárgult,szóval egy hétig bent fogtak és kèkfényeztem. Akkor már pótoltak. 5-6 nap kellett nekem is,hogy beinduljon a tej. Azóta is szoptatom,9 hónapos lesz. De a következő gyereknél tuti viszek tapszert és adok neki én. Nem nézem végig megint,hogy napokig sír az èhségtől.

2021. ápr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%

Az első gyerekemnél nem indult be a tejem, be is sárgult. 1 hétig voltunk bent, kékfény alatt volt, azzal riogattak, hogy elviszik Pestre inzenzívre.

Végül megúsztuk, de később sem lett tejem, tápszeres lett a fiam.

Ebből tanulva a 2. babámmal már vittem magammal a tápszert és adtam neki. 3 nap után jöhettünk is haza, mert semmi baja nem volt. Nála sem lett tejem, ő is tápszeres.

Ennyit arról, hogy tudják mikor kell a tápszer.

2021. ápr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
ezt sose fogom megérteni. aki itt okoskodik, hogy kellkellkell, meg 4 napig is elég ami benne van... te várnátok arra, hogy 4 napig ne egyen és sírjon a babátok??? le merem fogadni, hogy 20ból 19nek, aki ezt írja, hogy elég neki, meg meggymag a gyomra meg stb, már szülés után ömlött a teje, de legalábbis első nap megindult. Nekem se akartak adni, én még császáros is voltam, nem indult meg (utána se), 2. éjjel volt egy normális, idősebb csecsemős, aki bejött egy cumisüveggel, hogy ő tudja, hogy az a divat, hogy nem adnak, de ő hozott egy kis tápszert, ha gondolom... mondtam neki, nem csak gondolom, de köszönöm. ez volt 9kor este, megette, utána elvitte kicsit, hogy tudjak pihenni, hajnali 5kor ébredt fel, miután végre jóllakott szegényem. És én is folyamatosan adtam neki pár korty vizet, ha már tápszert nem kaptam, be ne sárguljon
2021. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%
Kedves 9es,nem, nem mindenhol tudják sajnos mikor jön el a tápszer ideje. Lásd a sok rossz tapasztalatot, amik mások is leírtak. És azért a "hiszti" mert sokszor szép szóval nem megy.
2021. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
78%
A meggy mag gyomorról csak annyit, a nagy fiam 2.nap a korházban 110 et szopott jó 4.5kg os baba volt, de akkor is.
2021. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%
Nekem sem adtak, pedig szóltam nem 1x, hogy nem eszik a kisfiam. Nem is volt mit, meg a cicizés sem ment, csak nyüglődött meg nem jött semmi. Fejemhez vágták, hogy ez a normális. Az lett a vége, hogy alig akartak haza engedni, mert annyi súlyt vesztett. Ja hát köszi. Ha éhezik akkor persze hogy fogy....aztán felhívtam anyut hogy vegyen tápszert mire haza érünk mert itt le sem szarnak minket. Hála Isten csak 1 nap kellett, mert megindult a tejem végül. Ha lesz kistesó, már eleve úgy fogok menni, hogy viszek magammal, ha tetszik nekik ha nem.
2021. ápr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
73%

Én kórházban dolgozom. Másik oldalról látom a dolgokat. 2.napon van a babáknak ez a sokszor cicizés dolog, és az anyukának h elfogyott a teje, megnéztem nem jön semmi. Na hát ha én megyek oda, 10ből 9 esetben mindig jön a tejci. Jó nem folyik, de ha már kicsit is ki tudok fejni az már jó.

Tápszerrel kapcsolatban mivel baba barát kórház, így az anya tej van előnyben részesítve, és CSAK orvosi engedéllyel adatok tápszert 3.napnál előbb. Esténként van meztelen súly érés akkor ha 10% a vesztés, szopás érés után pótlás. Sárgaságnál is így van, mérés, aszerint a pótlás.

Javaslom otthonra h legyen mérleg, esténként egy meztelen súly legyen mérve, de ha gondolja az anyuka akkor egy egy szopit is lehet, és akkor látja h mennyit eszik, kell e pótlás. Valamint min 3 liter víz/tea, és tejserkentőt (karamalz ízesített sör vagy lactoherb tea).

Remélem tudtam segíteni

2021. ápr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!