Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes kisfiam nagyon nehezen...

2 hetes kisfiam nagyon nehezen alszik vissza éjszaka szopizás után. Hogy lehet gyorsabb visszaalvásra szoktatni?

Figyelt kérdés

Az első héten 2-2,5 óránként ébredt, most alakul már a rendszerünk, fél 9 körül elalszik szopizás után és legközelebb csak hajnali 1-kor kel magától, aztán mégegyszer 5-6 körül.


A problémám az, hogy ha felkel éjszaka, akkor utána akár 2 órán át is ébren van, nyekereg, sír, néha szopja a kezét és keresi a cicit, néha viszont egyenesen elutasítja és csak úgy sírdogál. Ilyenkor általában megnyugszik, ha a mellkasomra veszem, és a cicizés is kb. fél percig tart, aztán bealszik rajta - de ahogy leteszem a kiságyba vagy magam mellé, egyből felkel és sírdogál.


Tudom, hogy ilyenkor a babák még nem tudják megkülönböztetni a reggelt és éjszakát, ezért nappal mindig napfényes helyen van és simán zajongunk körülötte, éjjel viszont nem kapcsolok villanyt, csak suttogok, hogy érezze, most alvásidő van.


Szóval, nem probléma egyébként az, hogy fel kell hozzá kelni, csak amikor már 1,5 órája sírdogál és nem tudom, mit csináljak még, közben meg majd bealszom, akkor kicsit már kiakadok. Sajna jövőhéttől már napközben sem nagyon fogok tudni aludni, mert a férjem megy vissza dolgozni, ott lesz a háztartás, a veteményesünk, az otthonunkat is éppen újítjuk és egy kis vállalkozást építünk, amire muszáj rászánnom legalább kétnaponta 1-2 órát, szóval van melóm rendesen a baba mellett is.


De úgy érzem, nem is lenne itt probléma, ha felkelne, megszopizna és szépen visszaaludna, hogy én is tudjak aludni, mert így most két hét után már elég zombinak érzem magam.


Van valami tanácsosok, hogy tudnám gyorsabban visszaaltatni éjjel? Vagy mi lehet a gondja ilyenkor?



2021. máj. 1. 11:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Hiába veszem magam mellé, ugyanúgy fent van és vagy nézeget a sötétben is - ilyenkor, ha leteszem, egyből sír -, vagy alapból nyekereg és sirdogál.


Most konkrétan éjjel fél 12 óta itt van velem, és nem akar elaludni én meg már sírok az idegtől és a fáradtságtól.

2021. máj. 3. 02:40
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem akar, hanem nem tud. Mondjuk az nem segít neki, hogy te sírsz mellette idegesen. Szoptasd tovább az ágyban. Ringasd egy kicsit. Ülj vele még fél órát. Én sokszor aludtam úgy vele, hogy én feküdtem a hátamon, ő pedig a mellkasomon.

Most amúgy konkrétan fél 1 óta vagyok fent a 7 hónaposommal, fél 4 múlt, nehezen alszik vissza, megkavarta egy oltás. Ez ilyen és ilyen is lesz. Nem fogsz tudni vállalkozást vezetni és veteményest rendezni a következő pár hónapban. Most koncentrálj arra, hogy megismerd a gyereked, összeszokjatok. Lassan rá fogsz jönni, mi segít neki.

2021. máj. 3. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!