Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet (emberi) anya tejjel...

Lehet (emberi) anya tejjel etetni állatokat? Ha igen akkor ez működik fordítva is?

Figyelt kérdés

Mármint, egy gyerek fel tud nőni állati (emlős) tején?


Lehet fura kérdés de felvetődött bennem.



2021. máj. 15. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Biológiailag igen, lehetséges, de ezt a kérdést nem ebben a kategóriában kellett volna feltenned, hanem a Tudományoknál :)
2021. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

A cicánknak a lefagyasztott anyatejet oda adtam, mert a gyermekünk nem itta ha kiolvasztottam, meg már fel eve bent volt, itt volt az ideje kihajítani.

Nem itta meg. Ki kellett borítani.

2021. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Nagyapám 1936 szuletett, édesanyjának sajnos nem volt teje. Akkoriban nem volt tápszer, így tehén tejet kapott árpa teával hígítva.
2021. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Minden emlősnek màs a teje. A tehèntejben masfajta fehèrje van, mint az emberi tejben.

Kengurunak pl. zsìrosabb a teje.

Nem cserèlgetheted, hogy melyik faj kinek a tejèt kapja, kivètel a közeli rokon fajok, rosszat tenne a kicsiknek.

Kènyszerből meg tudatlansàgbòl adtak règen tehèntejet kisbabàknak, egy fokkal jobb, mint az èhenhalàs.

2021. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
En adtam a kutyánknak, nem ette meg ( védőnő javasolta, mert fagyasztott tejet nem szabad elviekben továbbadni.. az én gyerekemnek sem kellett)
2021. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mármint, egy gyerek fel tud nőni állati (emlős) tején?"

Fel. Régen nálunk (Somogy megye) kecske tejet adtak azoknak a gyerekeknek, akik nem juthattak anyatejhez (már ha volt rá pénz, ha nem, akkor tehén tejet). A nagymamám és az ő húga is azon nőtt fel, mivel egy szikra teje sem volt az anyjuknak. Nem haltak éhen, sőt, a mamám kimondottan duci baba volt. Persze, ha lehet választani, akkor erősen az anyatej ajánlott, de ha nincs más, akkor ki lehet váltani állati eredetű tejjel is.

2021. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Más az összetétel. Az éhenhalásnál jobb, de nem optimális.

Pl. a teheneknél a tej összetétele a borjú fizikai fejlődését segíti, az embernél az agyi fejlődést.

A kecsketej hasonlóbb az emberéhez, azért adták azt régen. Valószínűleg a csimpánzé sokkak közelebb van, de hát a csimpánztej nem igazán elérhető. :D

Hasonló felépítésű, életmódú állatoknak alkalmasabb egymás teje, mondjuk kutyák-macskák, tehenek-lovak.

Bontani lehet még életmód szerint is, pl. egyes állatok párszor szoptatják a kicsinyeiket, majd a kicsik szép csendben egyedül maradnak a lakóhelyükön, az anyjuk elmegy vadászni.

Az embereknél nem így van, a babák folyamatos kontaktot igényelnek, ahogy a majombabák is kapaszkodnak az anyjuk szőrébe és gyakran szopiznak.

2021. máj. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Jól írják többen: fel tud nőni rajta jó esetben, de lényegesen rosszabb neki, mint az anyatej. Persze az éhen halásnál meg lényegesen jobb (én nem mondanám, hogy csak egy fokkal, hanem határozottan sokkal jobb). Ha nincs anyatej, se saját, se másik anyától származó, akkor pedig még az állati tejnél jobb a tejhelyettesítő tápszer (ami régen nyilván nem volt).
2021. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!