Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Emiatt rossz anya vagyok?...

Emiatt rossz anya vagyok? Arthat ez a babanak?

Figyelt kérdés
A lenyeg, hogy szules miatti komplikaciok(baba is en is veszelybe kerultunk) tapszert kapott mar a korhazban, mert nem volt egyikunk sem elso nap olyan allapotban, hogy a szoptatas letrejojjon. A 3.naptol mar engedtek szoptatni, sikerult is nagyon szepen, segitettek mindenben. Viszont keves tejem volt, a gyerekorvos nem volt elegedett a hizasaval, igy azt javasolta potoljak tapszerrel. A tejem azota tobb, fiam gyonyoruen hizik, fejlodik, hatalmas babuci (alapbol is majdnem 4 kilos volt). Sokmindennel probalkoztam, fejes, bogyok, teak, orankenti szoptatas stb. Az elejen nagyon nem szerettem szoptatni, frusztralt a nem hizasa, most akkor jol lakott vagy sem, mennyi tapszert adjak, ingerult voltam, ha ejjel 2 orankent kelni kellett stb. Ferjem mar sokszor mondta, hogy hagyjam a fenebe. Miota osszeszoktunk es megedzodott a bimbom jobb, DE! Nem akarom elhagyni a tapszert. Nekem az bevalt, hogy ha pl szuksegem van valamerre elmenni akkor az apja, nagyszulok meg tudjak etetni, illetve este vacsira is tapszert kap, valamint mostanaban hajnalban is. Igen, talan onzoseg, probaltam szoptatni ejszaka es mindig tapszer lett a vege, mert szopi utan nem akart visszaaludni, ehes maradt.Annyi tejem meg nincs, hogy fagyasszam,max 100 ml t szoktam hutobe rakni, de a fiam mar 160-180 akat is eszik. Mar nincs kedvem a fejessel szenvedni, amikor alszik en is pihenek, hazimunka, szeretnek elkezdeni lassam sportolni, mozogni is. Lenyeg, hogy nekunk az valt be, hogy nehany etetest nem potolok, hanem teljes egeszeben tapszert kap, amig azt nem erzem, hogy feszul a cicim, meggyult benne sok tej. Nem tagadom, az esti tapszerezest azert is preferalom, mert csak 1x kel fel ejszaka, ha szoptattam akkor 3x is. Nyilvan, ha nagyon akarnam elhagyhatnank, de ha kizarolag szoptatnek ejszaka is kelnenk 2-3 orankent en meg idegbeteg lennek. A fiam lassan 4 honapos es ugy latszik a tejem nem apad, tehat siman kihuzzuk a hozzataplalasig vagy tovabb is. Napkozben nagyon ritka, ha tapszert kap, egy nap kb 2x 3x fordul elo. Napkozben nagyon jol elvagyunk, igaz egy szoptatas neha 40 perc, de en is elvezem a fizikai kontaktust vele. Johetnek a velemenyek...
2021. márc. 17. 03:07
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy vagy rossz anya. Ezt felejtsd el.
2021. márc. 17. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem a kizárólagos szoptatástól lesz valaki jó anya, ahhoz jóval több minden kell. Neked ez így bevált, tudsz pihenni, kiegyensúlyozott vagy, a baba szépen fejlődik, miért lennél rossz anya? Csináld úgy, ahogy nektek jó.
2021. márc. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Én is ha mentem valahova a gyerekkel tápszert kapott. Szerintem teljesen oké, a tápszert a gyerek táplálására találták fel. :)
2021. márc. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is hibrid üzemmódon volt a lányom, köszöni szépen, remekül van, talán neki van a legjobb immunrendszere az oviban, tavaly egész évben összesen 3 alkalommal volt beteg. Persze jó, ha kap tejet, de nem ezen múlik minden :)

Amit tudtam, megtettem, fejtem is, mellre is tettem, egyszerűen nem volt sok, pedig tényleg tettem érte. A mellem alakja sem a legideálisabb, nekem mindig pokoli kín volt a szoptatás.


Szóval ne érezd magad rosszul, ha nektek így kényelmes, abba másnak nincs joga beleszólni. Amúgy is egy érdekes dolog ez, kb. a gyerek másfél éves koráig gáz vagy, ha tápszerezni mered, de ha két éves, akkor az a baj, hogy még mindig szopik. Az embereknek soha semmi se jó.

2021. márc. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Hogy jut eszedbe, hogy ettől rossz anya vagy?? Ez a társadalom szégyene, hogy egy anyukának ilyen egyáltalán eszébe jut. Ha bevált, az szuper, csak így tovább!
2021. márc. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!