Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig nem ajanlott a tejterme...

Meddig nem ajanlott a tejtermekek fogyasztasa?

Figyelt kérdés
Anyatejes babam eleinte zoldet kakilt es piros pottyok jottek az arcara. Aztan elhagytam a tejtermekeket es azota ez mind megszunt. Hany honapos koraig ajanlott elhagyni ezeket ha szoptatok? Valamikor elkezdhetek ujra bevezetni az etrendembe tejtermeket amig szoptatok?
2021. máj. 17. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hat elvileg nem. Mármint a tejerzekeny gyerekeket egy év fölött szoktak megvizsgálni és óvatosan tejterméket bevezetni nekik. Barátnőm és nővérem kislánya is így volt. Nyilván egy év fölött már nem biztos, hogy szoptatsz így akkor már azt eszel amit akarsz.
2021. máj. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Két hetesen hagytam el a tejtermékeket, mert zöld volt a kaki, fájt a hasa és pöttyei is voltak. Egy ideig laktázbontó colief cseppeket is használtam, amíg nagyon fájt a hasa, aztán láttam rajta, hogy kezd rendeződni a dolog, így azt abbahagytam. Most kereken három hónapos, nemrég kis adagokban elkezdtem újra bevezetni a tejtermékeket egyesével. Sajt, túró, joghurt nem okozott egyelőre gondot, tejet még növényi alapút iszok továbbra is egyelőre. Szerintem próbáld ki, és meglátod.
2021. máj. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy éves koráig nem érdemes terhelni, nagyon lassan regenerálódik a bél, nagyobb az esélye, hogy újra tünetelni fog.

Az egy éves terhelést is gasztros útmutatása szerint és felügyelete mellett érdemes, mert ha megint tünetel, van hivatalos nyoma, ami jól jön ha 2 évesen is tünetel. (Akkor már kiadják a tartósbeteg igazolást)

Az én egyéni véleményem, hogy nem nőhető el, csak diéta után egy ideig jobban tolerálja a szervezet.



2 tejfehérje allergiás gyerek anyukája

2021. máj. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2esnek írom:

3 hónap alatt még biztosan nem áll helyre a bélflóra, és rövid diéta után jobban kell figyelni, mert lehet nem ugyan azok a tünetek jelentkeznek, hanem teljesen mások. (Ekcéma, apnoe, savas bukás)


A lányomnak majdnem fél év volt, mire minden tünet megszűnt, pláne a hasfájás. Pedig addig minden nap mondta hogy fáj. Nem sírt, mert nem olyan nagy fájdalom, de folyamatosan érezte.


2 tejfehérjés anyuka

2021. máj. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!