Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Sajnos pár napos betegség után jelentősen apadni kezdett a tejem. Oly annyira hogy csupán 40mlt tudok kierőszakolni a melleimből 30 perc alatt. Ez nyilván nem elég egy 3 hónapos babának.


Ennek ellenére pár napig nem pótoltam tápszerrel bíztam benne, hogy minden rendben lesz. Nem lett. Sőt.


Szóltam a gyerekorvosnak a problémámról, hogy javasoljon tápot. A reakcioja az volt hogy nem baj ha 2-3 hétig a semmin /vizen él a gyerek, erőltessem tovább a szoptatást.


Na most nyilván minden etetésnél megpróbálom szoptatni.

De nem túlzás ez a két hét?


Már így is két hete próbálkoztam melyből egy hét üvöltés volt, mivel szegénykém éhes volt…


Ti mit tennétek? Nyilván próbálkozom, de nem bírom tovább nezni hogy ilyen éhes a babám. Emelett olyan szinten kimerít, hogy dolgozni sem tudok..



Köszönöm mindenkinek a választ!


2021. máj. 31. 21:18
 1/10 A kérdező kommentje:
* két hete próbálkoztam a tejserkentéssel, ebből nagyjából egyet úgy hogy nem adtam a babának tápszert.
2021. máj. 31. 21:20
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem mikor az orvosok erőltetik a szoptatást de itt most tényleg nem tudsz mást tenni. Szaporítsd ha tudod de ha éhes,nyugodtan adj neki mellé tápszert
2021. máj. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki tápszert pluszban, az nem normális, ha éhezik. Magadnak pedig időt. A tejtermelést fenntarthatod mellszívó használatával, illetve azzal, ha hagyod cumizni a babádat, amennyi neki jólesik. Lesz majd bőven tej, ne aggódj miatta, csak regenerálódnod kell, nem rég szültél, még le is lehetsz gyengülve, a betegség pedig csak rátett egy lapáttal.
2021. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

3 hós baba mellett dolgozni?!

Én még kitartanék, hasonlóan jártam. Betegség után apadt a tejem, 2 hós korában. Utána 2 hérig kb non stop cicin volt a fiam, meg is lett az eredménye. 13hónapig simán szoptattam.

2021. máj. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Saját cégünk van, melyben 3-an dolgozunk. Ha törik ha szakad muszáj, mert szerencsére sok a teendő.


Köszönöm mindenki válaszát, megnyugodtam.

Így is rossz anyának érzem magam, mert a doki szerint az egyszerűbb utat szeretném csak választani. Persze az anyatej jobb, de van egy határ azért.


Akkor próbálkozom tovább és pótolom tápszerrel.

2021. máj. 31. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

Honnan tudod, hogy mennyi a tejed?!Csak fejve adsz neki, vagy szopik?

Nem kène mèrni, minèl többet legyen mellen, ès ùgy szaporìtani tudod a tejed. Pótlàst legfeljebb 3 òrànkènt, mindig szoptatàs utàn, ès szoptatàsbaràt mòdszerrel adj.

Egyik oldalròl megèrtem, hogy dolgozni muszàj, masik oldalròl a gyerek egèszsège fontosabb.

2021. máj. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagy rossz anya,mert nem hagyod hogy éhezzen a gyereked.

Ha szeretnél még, szoptass tovább, és egészitsd ki nyugodtan tápszerrel.

Boldog, nyugodt anyukának, boldog, nyugodt lesz a gyermeke is :)

2021. máj. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6os. Onnan sejtettem, hogy nem elég, hogy végkimerülésig sírt mellen. Utána el is kezdtem mérni és bizony làttam, hogy messze nem a megszokott mennyiség fogy el.


Fejni is megpróbáltam, de nem nagyon volt mit.

2021. jún. 1. 00:09
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Azt kalkuláld bele, hogy 3 hósan van egy növekedési ugrás.

Az én fiamnál ez azt jelentette, hogy 6-7napig csak a cicin lógott.

Ezzel állítva a kereslet-kínálatot magának.


Én is megijedtem, rohantam tápszerért, mert éhes a gyerek, nincs tejem...

Ez a hét után viszont visszaállt minden, a tápszert meg dobtam ki

2021. jún. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4 hónapig kinlódtam a szoptatással, folyton cicin lógott a lányom, ha aludt fejtem, kimerülésig csináltam és 40-50 milinél egyszerűen nem lett több. Szóval 4 hónapig birtam aztán elengedtem, mert az idegeim kezdtek rá menni. Van akinél lesz kereslet-kinálat és van akinél nem.

Érdekes, második szülésem után, azonnal lett tejem, 150-200 milit tudott szopni a lányom, és még csak nem is fejtem mellette. Rengeteg dolog befolyásolhatja a tej mennyiséget. Ez nem olyan egyszerű. Tudom mert átéltem.

Kérdező, add neki nyugodtan a tápszert ha nincs elég tejed.

2021. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!