Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos babám alig hízik....

4 hónapos babám alig hízik. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Június 27-én lesz 4 hónapos kizárólag anyatejes babám. 3110 grammal született 3005grammal hoztuk haza és 48 cm-el. Most 3,5 hónaposan 5530 gramm 63 cm. 12 napja 5410 gramm volt, szóval 12 nap alatt 120 grammot hízott csak. Eddig havi szinten kb. 800 grammokat hízott. Amúgy nem látszik rajta, hogy éhes lenne mert jó kedvű baba, ha meg éhes volt korábban is hangot adott neki elég erőteljesen. Ennyire lelassult volna a hízás? Tudom nem a nagykönyv szerint kell nézni, de azért mégis mi az a nagyjából megfelelő és mi az ami aggodalomra adhat okot? Pisis pelus van bőven, kakis meg ugyanúgy mint eddig. Van hogy 1-2 napig semmi, majd 3. nap bepótolja. De olyan is van hogy mindennap 1-2 adag. Ja és naponta 6x-7x eszik.

2021. jún. 8. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első 4-5 hónapban sokat hízott a lányom, fél évesen elérte a 6300grammot. (3150g a születési súlya) Minden papírforma szerint van. Aztán elvileg 9500g kellett volna legyen 1 évesen..erre 15 hónaposan még nincs 8500g. Teljesen egészséges és egyenletes tempóban fejlődik. Javaslom a child growth tracker appot.
2021. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben fejlődik,ne aggódj.
2021. jún. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na le is töltöttem az applikációt. Igazából a hossz, a fej méret nagyon durván megugrott neki. A súlynál meg épp hogy megy felfele a BMI meg csökkent jócskán. Hónap végén kiderül mi újság. :) köszönöm az eddigi segítséget, válaszokat!
2021. jún. 8. 08:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Nalunk is ugyanez,mint egyesnel. 3150el született,16 honapos,de meg most sincs 8500g
2021. jún. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is az alsó vonalon mozog. Súlyra kicsit átlag alatt van, magasságra kicsit átlag fölött. Értelemszerűen a kettő aránya az alsó 2 vonal között mozog, amúgy full egyenletesen. Megnéztem épp tegnap, a tendenciát követve 2 évesen 9800g és 86 cm körül lesz majd. Kislány, ugyanilyen pehelysúlyú voltam én is, a védőnő és doki szerint minden a legnagyobb rendben. :)

#1

2021. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet egyszerre:

- Lassan megduplázza a súlyát, ilyenkor már lassul a hízás.

- Túl van a három hónapos növekedés ugráson, ez után tűnik csak úgy, hogy kevésbé hízik.

- Nagy változás van a mozgásfejlődésben, mellette többet is van ébren, jobban elhasználja a kalóriát.

- Brutális melegek vannak, ilyenkor neked sem esik annyira jól az étel :)

2021. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!