Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 honapos babám ekcémás, elsö...

4 honapos babám ekcémás, elsö körben megtudtuk, hogy allergiás a tojásra, további teszteket csak késöbb tudnak csinálni, van valaki aki csinálta szoptatás alatt a tej, tojás, glutén mentes diétát?

Figyelt kérdés
Egy hete diétàzom, de nem hogy jobb, sokkal rosszabb lett a helyzet, 2 naponta kénytelenek vagyunk rà kenni a szteroidos krémet, annyira csunya...Mennyi idö mulva szàmithatok javulàsra, ha tényleg allergiàs valamelyik élelmiszerre? Félek nehogy elmenjen a tejem, màr most 2 kilot fogytam...Vagy valakinek pont ez hozott megoldàst, hogy màr nem szoptat?

2014. márc. 13. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem vagyunk érintettek, de talán hasznos néhány infó:

Én azt hallottam, hogy a szoptatás nagyon fontos ilyenkor, ha nincs tej, azt javasolják, szerezzenek vegán anyától, vagyis aki csak növényit fogyaszt, glutént lehet de húst nem, tejet, tojást sem.

Másik: én vegánként több mint 2 éve szoptatok, nem fogytam drasztikusan, csak vissza a szülés előttire. Sok gabonát eszem, főleg gluténnentest, de gluténest is.

Szóval kitartást!

2014. márc. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!

Nekünk a mannaszappan segített, van egy ilyen ekcéma stop csomag.

2014. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A krémek szappanok csak a tüneteket kezelik, de a kiváltó okot nem. Szóval tartsd a diétát. A fentieken kívűl én javaslom, hogy marha húst se egyél, mivel ugyan az a fehérjéje mint a tejnek.
2014. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Az igaz hogy csak a tüneteket kezelik viszont jobb mint a szteroidos krém. Azonkívül persze meg kell találni az okot.
2014. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Julie S ***** válasza:

En evek ota paleolit etrenden vagyok. Terhesseg alatt is, meg most a szoptatas alatt is igy eszem, sot most mar en is kerulom a tojast (is). Es van tejem, igeny szerint szoptatom a lanyom. Szoval attol, hogy tej-, gluten- es tojasmentesen eszel, meg nem kell, hogy elapadjon a tejed.


Egy het amugy nem sok ido. Tobb kell a valtozashoz. Szojat nem eszel veletlenul? Az is allergen es rengeteg mindenbe beleteszik.

2014. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam a marhahusrol, pont tegnap este vàgta be egy szelettel....Akkor ezt is kerülni fogom. Nem ismerem a manna szappant, majd utàna nézek, bàr a kozmetikumok, hàztartàsi vegyszerek ki lettek cserélve, miutàn ràtalàltam az antal vali oldalra. Köszönöm mindenkinek a vàlaszt!
2014. márc. 14. 07:42
 7/8 anonim ***** válasza:
manna szappan ekcéma stop csomag!2-3 nap és rendbe hozza:) te meg igyál görögszéna tet nekem bejött fenntartotta a tejem
2014. márc. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia, hol jött ki az ekcéma? Az én fiam is az , vagyi ő most két éves és már kb. fél éve nem jelentkezett nála. Neki az arca volt csúnya.

Én csak a tejet hagytam ki az étrendemből. 21 hónapig szoptatattam. Csak gyógyszertári fürdetőt és hidratáló krémet használunk még a mai napig is. Mindig szellőző ruha van rajta csak pamut! Harisnya soha!

Mióta nem szoptatom ő is bolti tejet iszik, és szerencsére semmi baja nincs. Le is kopogom.

2014. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!