Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mást is ennyit bántottak a...

Mást is ennyit bántottak a szoptatás miatt? Tényleg ennyire taszító dolog ez külső szemlélőknek?

Figyelt kérdés

A problémàm az, hogy anyukám és a legjobb barátnőm is nagyon furcsa megjegyzéseket tesz arra, hogy szoptatok.

A kisbabám koraszülött volt, nagyon sokat aggódtam érte és a kezdetektől fogva kérdés sem fért hozzá, hogy szoptatni szeretném. Bár nagyon hányatottan indult a történetünk mert kórházról kórhâzra jártunk, de a szoptatás szinte mesébe illően működött. Nekem rögtön volt tejem, ő pedig már 2 naposan 70ml-eket szopizott nagyon ügyesen. Ezt csak azért írom le, mert a rengeteg fèlelem és bizonytalanság idejèn a kezdetektől fogva azt éreztem, hogy ez a legjobb módja, hogy megvédjem és megerődítsem a babámat. Mindig nagyon szívesen szoptattam és ez most sincs másképp. Most 4 hónapos a babàm és igény szerint szoptatom, szuperül gyarapszik.

A problémám az, hogy a nem túl mozgalmas életünkben két ember jár hozzánk az anyukám és a baràtnőm. Mindkettejük eléggé iszonyodik a szoptatástól meg alapból sem olyan babázós típusok. Anyukàm rendszeresen tesz olyan megjegyzéseket, hogy

"borzasztóan elveszi a méltóságodat ez az egész"


"azért a férjed előtt ne ülj le így, már olyan a melled mint egy mamókânak"


"Én a helyedben nem húznék ilyen csinos ruhát, képzeld csak el milyen ciki lesz, ha valahol átàzik"


"Te még élvezed is ezt az egészet"


"Elég lesz már (a babának mondta miközben szopott"

"Igazi gyestehén vagy"


"Nem félsz hogy kövér lesz a gyerek, be kene tartanod hogy 4 óránál gyakrabban nem tömöd"


A barátnőm nem mond ilyen durvàkat de ő is többször megjegyezte hogy ez bizarr szerinte. Bár ő szoptatni se látott sose csak tudja.Azt még elmondanám, hogy ez mind az én otthonomban történt, tehát nem én mentem anyukám "orra elé szoptatni"


Szóval ezek a mondatok nagyon bemartak és néha éjszakákon àt zakatolnak a fejemben. Olyan szeretettel szoptatom a babámat és nagyon rossz érzés erre az egészre úgy gondolni hogy ez undorító, meg hogy ez abnormális dolog, hogy én ezt élvezem.

Valószínűleg én is nagyon érzékeny vagyok, raadasul nem sokat segít hogy ők minden társaságom, így csak ilyen visszajelzéseket kapok.

Mást is ennyit bántottak ezért? Ti, hogy kezeltétek az ilyen beszólásokat? Ugye nem hatott ki az ilyen fajta gonoszkodás a szoptatásra nektek?



2021. jún. 10. 08:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném be többet az anyámat, ha így viselkedne.
2021. jún. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyád egy bunkó
2021. jún. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%

Na nekem 1x mondta volna ezt valaki.... többet nem lett volna alkalma.


Ne foglalkozz velük, engedd el... mondani könnyű, tudom. De ezen nem éri meg görcsölni. Az ő szegenységi bizonyítványa, mar bocsánat.


Én sem vagyok szoptatás párti ősanya, de 13hós koraig szoptattam a fiam. Ezzel teszel a legjobbat neki. Amíg nektek jó, csináljátok csak. Aki meg így áll hozzá... én kizárnám az életünkből

2021. jún. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is anyukád nagyon gáz.
2021. jún. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom hogy nem támogat anyukád, a babának a legjobb az anyatej, és neked van tejed, miért fosztanád meg tőle? Ha szenvednétek, kínlódnátok vele, talán megérteném ha le akarna beszélni róla. De a ti esetetekben nem ez van. Mondd meg anyukádnak, ha neki ez nem tetszik, ne menjen el hozzátok. Mondd, hogy te szoptatni akarod, a babádnak is ez a legjobb, nagyon ügyesen belejött ő is. Valahogy elngedd el a füled mellett, vagy tényleg mondd neki ha nem hagyja abba az ilyen beszólásokat, maradjon otthon.
2021. jún. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beengedni őket, ha olyanokkal jönnek, ami neked fáj és rossz érzést kelt. Ennyi.


Kedves anyuka, majd szólok, ha a gyerek már nem szopik, akkor tessék jönni.

2021. jún. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok! El se hiszitek mennyit jelent nekem ez a sok válasz! Köszönöm.

Igen lehet tényleg ki kéne zárnom, csak az az igazság, hogy így is nagyon magányos vagyok és alig várom, hogy jöjjön hozzánk valaki..

2021. jún. 10. 08:48
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez baromi sèrtő,biztos, hogy felfügfesztenèm a kapcsolatot velük.
2021. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyád és a barátnőd is teljesen hülyék. Mi az, hogy bizarr meg iszonyodnak tőle? Erre vannak a mellek! Ez a "funkciójuk"! - mondom mindezt úgy, hogy nincs gyerekem és még egy darabig nem is akarok.

(Félreértés ne essék, nem ítélem el a tápszeres anyukákat, ők is ugyanolyan jó anyák, nem erről van szó)

2021. jún. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szerettem szoptatni, nem is volt egyik gyerekemnél sem igazán tejem (nem is bántam, ha őszinte akarok lenni), így gyorsan tápszeresek is lettek. De ha nekem valaki ilyeneket mondana (pláne ez a gyestehén nagyon durva), hát többet nem tenné be a lábát, az biztos. Elhiszem, hogy magányos vagy, így ez nehéz helyzet, de az ilyen társaság nem hiszem, hogy sokat tenne hozzá a napodhoz.
2021. jún. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!