Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csapott ajkú baba?! Mit...

Csapott ajkú baba?! Mit lehet, mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
6 napos kisfiam nagyon "ügyetlenül" szopizik. A csecsemősök szerint anatómiailag csapott az ajka és által megy nehézkesen a dolog. Bimbóvédő kilóve, nem érzem a babát, ő meg engem, az egyik mellem elfogadja, a másik egyátalán nem kell neki. Azt kifejem, egyenlőre gyűjtöm a tejet. Nem akarom rászoktatni a cumisüvegre. Praktikákat, tapasztalt szoptatós anyukákat várok! SEGÍTSETEK!!! Itt a sok tej és Ő Urasága 30-40-eket szopizik:(
2010. aug. 25. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyelvfék rendben? Nem hipotón? Ez két gyakori oka a szopási nehézségeknek.


Én 5 hónapja fejek, nekem is itt a sok tej, egy másik baba is azon nő fel, és a fiam nem tanult meg szopni... :-(

2010. aug. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A hypotónia teljességgel kizárva!!! Egészségesen, hüvelyi útön született, nem laza az izomzata, nagyon ügyesen tartja a fejét. Sőt! FOrgatja a buksiját! A nyelvfék-kérdését már a kórházban felvetettem, de a doktornő és a csecsemősök is azt mondták, hogy nem az.

Holnap megyünk a gyermekorvosunkhoz, majd kíváncsi leszek Ő mit mond.

Egyébként a másik mellből lassan,lassabban mint az előző gyermekeim, de szopizik.

Első gyerkőcömet 22 hónapos koráig, a másodikat 13 hónapig tudtam szopiztatni. Nem gondolom, hogy valamit rosszul csinálnék...

2010. aug. 25. 16:30
 3/8 xStefix ***** válasza:

Szerintem kérdezz meg erről egy szaktanácsadót, hátha lenne rá jó tippjük. (Én is csak az ilyenkor szokásosakat tudnám felsorolni..)

www.ibclc.hu

2010. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A ti esetetekben én is tanácsadóhoz fordulnék, ott biztosan többen vannak, akik tudják mit kell trükközni ilyenkor!
2010. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem sértegetni akartalak a hipotóniával. Az én fiam is egészségesen, hüvelyi úton született, 9/10-es Apgarral, és mindenki csak dícséri, hogy milyen erős, izmos, milyen szépen tartja a fejét, az egész testét stb. Aztán egy dévényes gyógytornász mégis megállapította, hogy enyhe fokú hipotóniája van... Talán ez is hozzájárult ahhoz, hogy keveset szopott: 30-at, 40-et, mint a te babád, és fejnem kell neki.
2010. aug. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Na, mit mondott a doki?


Van olyan póz egyébként, amiben a babád hajlandó szopizni?

2010. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt kerdezhetsz.


[link]

2010. aug. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Javult a helyzet?

2010. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!