Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tej elapasztása hogyan lehetsé...

Tej elapasztása hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiam.Nem szépítem gyűlölöm a szoptatást.Már attól feláll a szőr a hátamon ha kéri.Azon alszik el ami miatt a fogai is kövesek,törnek.Nem tudok fogyni sem,mint az előző gyerkőcnél sem míg abba nem hagyta a szopit (4 évesen).Megkopaszodok hiába a cseszett drága ilyen-olyan vitamin.Na most jól ki is panaszkodtam magam.A gyógyszer ami felírós gondolom hormon alapú így a hormonzavarom(depo provera hatásaként 🥴) miatt az kilőve.Ami szóba jöhetne azok teák vagy valami tényleg bevált praktika (hideg víz,diófalevél,bekenni minden sz.rral hogy ne kelljen neki /popsitörlővel letörölte/-nem sikerült) ami elapasztja (lehet akár fokozatosan is) a tejet így a fiam talán el is hagyja.Nincs nagyi nincs rokon nincs barát akire rábízhatnám 1-2 hétre de még napra sem sajnos.Apa állandó éjszakás így ez sem jó.Nem alszik külön,tesókkal sem,próbáltuk.

Most hogy ezt így összefoglaltam rájöttem hogy lehetetlen tanácsot kérek 😔 de azért hátha tud valaki valamit...köszi lányok előre is



2021. jún. 14. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A tej addig termelődik, amíg van rá igény. Ne a tej elapasztásán gondolkodj, hanem azon hogy válaszd le róla a kisfiad. És ha már egyre kevesebbet, vagy már semennyit nem fog szopizni, akkor elapad majd (ilyenkor tudsz majd rásegíteni hideg víz, ilyen-olyan borogatás, de ha feszül, akkor fejni kell megkönnyebbülésig, mert akár be is gyulladhat. Szeribtem 1-2 hét alatt el apad, ezt onnan számolva ha már egyáltalán nem szopizik.)

Amúgy sok olyat olvasok, hogy a gyerek akkor is jár cicire, ha már nincs benne tej. Ez olyanoknál leginkább, akik szoptatás mellett lettek terhesek, és elapadt ez miatt a tej.

Szóval mindenképp a leszoktatásra koncentrálj, ami borzasztó nehéz lesz.

2021. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Hagyd abba a szoptatást, és ha fáj vagy feszülne a melled, akkor fejj annyit, hogy épp megkönnyebbülj. A gyerek sírni fog, hisztizik majd, de ellen kell állnod, más módszer nincs.
2021. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne a tejet apaszd el hanem a gyereket válaszd le. Fokozatosan a szoptatások számával a tej mennyisége is csökkenni fog míg végül el nem apad.
2021. jún. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy mondják. Amíg van kereslet addig kínálat is. Ragaszd le vagy nemes egyszerűséggel ne add oda. Lesz biztos méltatlankodás meg hiszti, de el fogja fogadni.
2021. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Ne add oda neki. Kész. Semmi (biológiai) szüksége rá 2,5 évesen, max a megszokás. Ihat tejitalt vagy sima tejet este.

Mi a francnak bekenegetni mustárral/paprikával, meg ilyen hülyeségeket kitalálni? NEM. Ezt kell mondani, ennyi... Sírni fog, persze, de semmi baja nem lesz. 2-3 nap után elfogadja, hogy nincs.

2021. jún. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok 🙂 hát eddig a délutáni alvás utáni (egy hatalmas hisztivel) sikeresen kivédve,megbeszéltük vagyis én beszéltem ő meg csak pislogott hogy mit akarok de "cici nincs" végszóval lezárta a beszélgetést.Csodák csodája evett a főtt ételből.Az estétől félek de az a letapasztásos dolog lehet hogy jó lesz 😁 retteg a sebtapaszoktól úgyhogy kipróbálom.Nagyon rendes tőletek hogy nem bántottatok!
2021. jún. 14. 20:36
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatod fokozatosan is, nem feltétlenül kell durr bele, ha nem megy. Ma-holnap még csak a délután, holnapután már az esti is, stb. 1-2 hét alatt egy ennyi idős gyereket valószínű gond nélkül el lehet választani. Hiszen meg tudod vele beszélni. Hajrá.
2021. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát nagyon megy az alkudozás 😂 most nagyon mérges,dobálja a plüsseit.Azért rendesen kimutatja a nemtetszését.Még soha nem láttam ennyire haragosnak 🧐
2021. jún. 14. 22:26
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt gondolom hogy minél később választja el az ember a gyereket, annál nehezebb, hiszen már elég erősen meg van az akarata. Ugyanakkor képes felfogni amit mondasz így ez szintén segítség tud lenni. Én a 14 hónaposnak hiába magyaráztam volna.. szerencsére egy-egy keményebb sírással megúsztuk. Másnap még kereste kicsit a cicit, harmadnap már az se volt. Így váltottam ki teljes egészében minden étkezést 11-14 hónap között. Azért a 2,5 éves már kellően érti és hozzá szokott.
2021. jún. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
5 alkalommal ébresztett fel...mint mindig, csak ugye akkor megkapta,így én aludtam tovább.Egyszer cicizett csak olyan 5-10 percig,visszaaludt,elvettem tőle,azóta nyugodtan alszik.Hát kicsit tartok mert napközben mindenre is cici kell (bibi,öröm,félelem,pók,cica,kutya,kocsi)
2021. jún. 15. 06:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!