Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem szeretnék szoptatni,...

Ha nem szeretnék szoptatni, akkor hogy apaszthatom el gyorsan az anyatejem?

Figyelt kérdés
Volt 2 nagyobbító mellműtétem (első nem olyan lett, mint szerettem volna), végre elérte 3 évvel ezelőtt a mellem azt a formát, amire mindig is vágytam. Ismerőseim, barátnőim mind panaszkodnak, hogy a szoptatás után mennyire megereszkedett a mellük. Én nagyon nem szeretném, ha változnának és újabb korrekcióra szorulnèk, ezért nem fogok szoptatni, ezt a párommal megbeszéltük. Jelenleg 39 hetes vagyok.

2020. szept. 20. 08:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Gyógyszert kérj rá, a belövellés megelőzése miatt. Viszont arra készülj, hogyha mégis belövell, akkor fejegetni kell, és nem nincs garancia arra, hogy nem cseszi szét a melleidet. Nekem durván belövellt, és nem úsztam meg a cirkuszt ezzel.
2020. szept. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Beszélek a nőgyógyászommal a gyógyszer miatt. Teljesen komoly a kérdésem. Ha valakinek van még ötlete, jöhet.
2020. szept. 20. 09:38
 3/32 anonim ***** válasza:
61%
El kell keserítselek, nem a szoptatástól változik meg a mell, hanem a terhesség hatására bekövetkező hormonváltozásoktól, amik akkor is végbemennek, ha nem szoptatsz. Szóval a nem szoptatás nem biztosítéka, hogy a melleid ugyanolyanok maradnak. De természetesen jogodban áll úgy dönteni, hogy nem szoptatsz. A legegyszerűbb ha közlöd már szülés előtt az orvosoddal, akkor egyrészt nem akarják majd egyből mellre tenni a gyereket ha megszületik, másrészt az orvos ír fel tablettát, ami meggátolja akár már a belövellést is, ha egyből szülés után szedni kezded.
2020. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, orvossal beszélj, ő majd ad tejapasztót
2020. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nem kapcsolódik a kérdésemhez szorosan, de egy 18 éves koromban történt nőgyógyászati műtét miatt természetes úton nem lehet gyerekem. Mindketten nagyon akartuk és várjuk már, lombikbaba.
2020. szept. 20. 12:59
 6/32 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, ne is foglalkozz ezekkel a végtelenül gonosz, magukat nálad jobbnak tartó embereket, ezzel a stílussal a lábad nyomába sem érhetnek. Konzultálj orvossal, ő majd segít, ad tejelapasztót.
2020. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%
Szia, én pár hétig próbáltam szoptatni, végül a gyógyszer helyett (előtt) azt tanácsolta a doki, hogy jegeljem, borogassam hideg vízzel a melleimet, az elapasztásban ez is segíthet, feleslegesen nem tett volna ki a gyógyszer mellékhatásainak (amire végül nem lett szükség).
2020. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
15%
Az valóban nem mérvadó hogy valaki tud-e szoptatni. Az viszont nagyon sokat elmond egy nőről, hogy akar-e. Sztem egy anyának a gyereke kéne legyen a legfontosabb. Ha tud szoptatni, akkor meg kéne tennie, nem pedig előre eldönteni, hogy ő aztán biztos nem.
2020. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem meg egyáltalán nem mond el nagyon sokat.

Semmiféle párhuzam nem áll a szoptatok-e vs milyen anya vagyok között. Szomorú, hogy valaki ebből von le ilyen súlyú következtetést.

Miért nehéz felfogni, hogy attól, hogy valaki bármiféle okból nem akar szoptatni még lehet nagyon is jó anya? De akkor érdekelne, ha valaki hajlandó szoptatni az már nagyon sokat elmond arról, hogy ő milyen odaadó anya, akinek a gyereke az elso? Oké, szoptat, szuper. Na és ha mindemellé egy mérgező szülő? Ha lelkileg, esetleg fizikailag bántalmazza a gyerekét? Ha úgy beszél vele, mint egy kutyával? Ha minden percét el akarja számoltatni? Nézz már szét a családi témakörben a szülő-gyermek kategóriában. Nézd csak meg nyugodtan milyen "szülők" vannak. Szerinted közülük hány szoptatta a gyerekét anno? Fogadni mernék, hogy a nagy többség szépen szoptatott. Aztán meg lehet nézni, hogy milyen anya egyébként. Úgyhogy hagyjuk ezt a szar dumát, az a nő is lehet irtó szar anyának, aki szoptatott és az is lehet jó és odaadó anya, aki nem akart szoptatni!

2020. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
22%
Teljesen igaza van a 3-asnak. Az, hogy nem szoptatsz, nem azt jelenti, hogy nem kell később műtét. A relaxin és a tej termelődése terhesség alatt hatással lesz a mellekre.
2020. szept. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!