Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tippek, tanácsok tej elapasztá...

Tippek, tanácsok tej elapasztásához? Nálatok meddig volt megduzzadva? Leírnátok ki hogy csiálta?

Figyelt kérdés
2017. dec. 19. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hiányzik egy fontos infó: meddig szoptattál? Máshogyan kell hozzálátni az elapasztáshoz, ha újszülött babád van, nem szoptatod, esetleg be is lövellt már, dől a tej, tele a melled (ilyenkor nagyon nagy a mellgyulladás veszélye). Vagy pedig már hónapok, akár évek óta szoptatsz, elválasztanád a 16 hónapos gyermeked (csak írtam egy kort).

Te melyik kategória vagy?

2017. dec. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
18 hònapja szoptatok. (ez kimaradt, bocsi)
2017. dec. 20. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem. Mennyiszer szopizik még a kicsid? Nekünk anno úgy alakult, hogy már csak éjjel kérte, persze, előtte azért próbáltam fokozatosan egyre kevesebbszer szoptatni. Ilyenkor ha nagyon feszült a mellem, épp csak annyit fejtem le belőle, hogy szűnjön a fájdalom. Egyébként azért inkább az volt jellemző, hogy már csak ritkán feszült, én is másfél évig szoptattam, addigra hozzászokott annyira a mellem, tejem sem volt már olyan sok, tehát nem volt nagyon fájdalmas.

Ha neked nagyon feszül, enyhíts a fájdalmadon, de ne fejj sokat! Masszírozni is jó lehet a fájdalmas pontokon.

Azért még egy jó ideig lesz benne tej, ne lepődj meg!

2017. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszod! 😊 màr csak èjszaka szopizott. Azt hallottam h nem szabad fejni. Te fejted kicsit? Lehet en is megprobalom mert iszonyatosan fáj. Ès kimaszirozni nem megy.max pàr csepp.
2017. dec. 20. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak annyit szabad fejni, hogy ne feszüljön, többet nem. Épp csak annyit, hogy megkönnyebbülj! Én kézzel is tudtam fejni, tehát ha nagyon feszített, kipréseltem néhány cseppet, de a feszülés sem tartott pár napnál tovább. Arra figyelj, hogy fájdalmas csomók, göbök ne keletkezzenek, ha ilyet érzel, azonnal masszírozd! 10 hetes volt a kisfiam, amikor mellgyulladásom volt, annak a fele sem tréfa, kegyetlen volt. Kerüld el!

De normál esetben ennyi szoptatás után azért már nem dől a tej, tehát elvileg nincs már akkora felesleg, amit a kicsid nem szív ki. Így olyan nagyon nem kellene feszülnie.

2017. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!