Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki lefejt tejjel etette a...

Aki lefejt tejjel etette a babáját, hogy számolta ki a szükséges ml mennyiséget, hogy mennyit kell adnia?

Figyelt kérdés

Nagyon lapos mellbimbóim vannak, küzdünk a szopizással. Van tejem rengeteg, viszont a baba nem tud rákapni a bimbómra. Így most fejem a tejemet, egy fejésre lejön kb. 50 ml. 40 ml-el kezdtünk, de nagyrészét visszaböfizte. Feltételezem sok volt neki. Van valakinek tudása arról, hogy 3 óránkénti etetésnél hogy kell kiszámolni azt, hogy hány ml lefejt tejet kapjon a baba? Valami képlet vagy bármi ami segíthet belőni a pontos szükséges mennyiséget?

5 napos baba anyukája



2021. aug. 1. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is lefejt tejet kapott többnyire.


Az elején nagyon nehéz kitapasztalni.


Nálunk 20-80 ml között változott az igénye az első hetekben.


Aztán egy idő után beállt.


Sajnos az eleje ilyen.

Ha teheted fejj minél többet, hogy legyen felesleg.


Egyebkent az én lányom sem tudta bekapni és a bimbovedo segített, azzal tudott szopizni (az más kérdés, hogy egy idő után nem akart). Még nagyon pici a babád, adj eselyt, hogy sikerüljön.

(mondom ezt úgy, hogy fejtem 8 hónapig...)

2021. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

bimbóvédőt próbáltad? segítség lehet a picinek a szopizásnál.

nem feltétlenül azért bukik mert sok volt neki, vannak olyan gyerkőcök, akik "bukósak". figyeld egy pár étkezésnél, hogy ha 50et adsz neki, mennyit eszik meg belőle. látni fogod, ha még igényli, vagy korábban lesz éhes, stb. kitapasztalod majd, és belejössz pikkpakk :)

2021. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt van néhány ötlet:


[link]

2021. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam bukós, így sosem azt figyeltem. Mindig fejtem amíg csak jött, amikor már lassult a tempó egy ideje, akkor hagytam abba. De nekem a kezdetek óta 90ml körül mozgott a fiam étkezése. Fejni csak 1 hónapos korában kezdtem el, de mindig addig, amíg csak jött, ha maradt akkor maradt, a cél mindig az volt, hogy "üres legyen a cicim". Főleg mert fejéssel egyáltalán nem úgy reagált a szervezetem a termelésre, mint mikor cicin volt a fiam. El is apadt sajnos pár héten belül...

(Orvosi gondok miatt üvegből kapott enni egy időben és onnantól nem fogadott el)

2021. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bimbó kiemelő
2021. aug. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
A kérdésre a válasz: 150ml testsúly kilogrammonként. Ennyi a napi szükséglet, legalábbis a kórházban így számolták. Azaz 150*a baba kilogrammban mért súlyával. Attól is bukhat, hogy túl mohón evett a cumisüvegből. Érdemes egyszer, kétszer megállni és közben is megbüfiztetni.
2021. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!