Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Növekedési ugrás miatt most...

Növekedési ugrás miatt most növeltem a tejem mennyiségét. Fejtem egy darabig, most már több tejem van úgy érzem. Akkor már nem szükséges fejnem igaz?

Figyelt kérdés

Úgy értem, akkor már nem kell fejnem, ha megnöveltem a tejem mennyiségét? Emiatt nem fog visszacsökkenni a tejem? Ha mondjuk egy alkalommal nem az egészet szívja ki a babám, hanem mondjuk van a mellemben 150 és ő ebből csak 120-at, mert azon a napon csak annyit kívánt, akkor nem fog következő napra is már csak 120 lenni, holott ő valójában 150-t kíván, csak azon a napon éppen nem.


Remélem nem bonyolult :)


Köszönöm


2011. ápr. 22. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg kellene igazodni a cicinek az igényekhez, tehát, ha most 2feltornáztad" akkor az úgy marad amennyi kell neki annyi lesz :) Amúgy mennyi idős? azt nem írtad?

(Esetleg leírnád, hogy hányszor fejtél egy nap a növelés érdekében, és hány napig, csináltad? Lehet nekem is azt kellene)

2011. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Öt napig fejtem, naponta olyan három-négy alkalommal, de csak 20 ml-ket tudtam lefejni, de hát az inger megvolt azért.

Tehát amikor mindkét ciciből szoptattam, akkor mindkettőből fejtem.


Aztán minden nap egyre kevesebbet fejtem, szoptattam.


Szóval,kKözben a babámat többször tettem mellre, és akkor mindkettő cicit odaadtam. Néha előfordult, hogy több előtejet ívott így, mint hátsót, de szaporítanom kellett rendesen, mert tényleg nem volt már tejem.

És közben ittam ezerrel. És öt nap után érzem, hogy megnőtt jóval a tejem mennyisége. És a kislányom is tele tudja enni magát este is. :))


nem volt könnyű, de el kellett határoznom magam keményen.

2011. ápr. 22. 09:37
 3/6 A kérdező kommentje:
ja, 8 hetes a babócám.
2011. ápr. 22. 09:38
 4/6 anonim ***** válasza:
ügyes vagy! ;) kicsit tanácstalan vagyok, mert az én babám már 10hónapos elmúlt :) De szívesen szopik, én meg szívesen szoptatom, viszont sokszor kevésnek bizonyul :)
2011. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Nem szükséges. Ha a jövőben (is) igény szerint szoptatsz, akkor várhatóan mindig igazodni fog a tejed a kereslethez.


Gyakori és normális, hogy egyik nap épp kevesebbet szopiznak, másik nap meg többet, de ez még nem a világ vége. :) Idővel annyira olajozottan fog majd menni a tejtermelés, hogy fel sem fog neked tűnni ilyen apró különbség, hidd el. Ha pedig komoly tejhiány lenne, azt biztosan jelezni fogja neked a babád.

2011. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm stefix :)
2011. ápr. 26. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!