Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoktassam le a szopirol ?

Hogy szoktassam le a szopirol ?

Figyelt kérdés
Kisfiam másfél éves és már nem szeretném szoptatni. Nálatok mi vált be ?
2021. aug. 4. 17:38
 1/5 anonim válasza:
28%
Helyettesítsd tehén tejjel! Cumisüvegbe adj neki naponta egyre többször, és szépen fokozatosan le fog szokni. Ha nem válik be a baba teát is kipróbálhatod.
2021. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
20%
Kendd be a bimbajodat haragos pistával
2021. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Az én fiam ennyi idősen már csak alváshoz cicizett. Délben, este illetve éjszaka ha kelt. Előbb a nappalit hagytuk abba. Leragasztottam a cicit, magam mellé fektettem. Be akarta kapni aztán nézte mi van. Mondam neki hogy bibis. Kicsit nyafogott aztán hozzám bújt és aludt. Másnap még meg kellett neki mutatni hogy bibis. Utána soha többet. Utána vártam 2-3 hetet és este is ugyan így. Itt már nem is volt semmi extra. Tudta mi a helyzet. Éjszaka pedig simán csak nem adtam oda. Na az először jobban zavarta, de 2 éjszaka után belenyugodott
2021. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Enyém most tölti a 2-t, és most sikerült elválasztani. Nagyon fokozatosan, csökkenve a szoptatások számát.Kicsit megvariáltuk az esti rutint és a tesóval együtt olvastunk mesét lefekvés előtt és utána mindketten mentek aludni. Kezdte el-elfelejteni, ha napközben eszébe jutott,mondtam neki, hogy majd este. Már 2 hete nem szoptattam, mikor eszébe jutott, rámnézett, közölte, hogy "cicike elfogyott", és ment tovább :D Úgyhogy szerintem fokozatosan, figyelem másra terelésével, és 1,5 évesen már lehet neki valamit mondani, pl. elfogyott, vagy bibis ahogy az előttem lévő írta...
2021. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. aug. 7. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!