Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 éves kislányom eddig minden...

1 éves kislányom eddig minden este szopival altattam el. Köztünk alszik. Hogyan szoktassam le a szopiról? Éjjel is ha felébred így altatom vissza

Figyelt kérdés
Valójában a köztünk alvást is szívesen elhagynám
2019. jún. 5. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hat igy, hogy nem adsz neki cicit. Ezt igy nagyon mashogy nem lehet. Kezdd el sajat szobaban altatni, ha elaludt (cici melkul), hagyd ott. Mondjuk bizos lesz par kemeny ejszakatok, de majd megszokja.
2019. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyenlőre ez nagyon nehéznek tűnik pedig már úgy érzem elég volt
2019. jún. 5. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:

8 hónapos a kislányom, 7 hónapos koráig együtt aludtunk, cicin aludt el és 3x ébred éjjel akkor is cicin alszik vissza(2perc alatt) Én nem élem meg nyűgnek, mert igazán jó, hogy nem kell éjjel ringatni, órákat fent lenni vele és különböző rituálékat végigcsinálni, hogy aludjon. Ébred, cici, alvás. Így én is félálomban csinálom végig az éjjeli ébredéseket. Sokan riogattak, hogy nem tudom majd leszoktatni, meg kitenni az ágyunkból és nagyon nagyon elrontom. Felszívtam magam és áttettem a saját szobájába a kiságyba. Üvöltés, nyűglődés, semmi alvás... Nem erőltetem. Vettünk egy felnőtt matracot a szobájába, azon elalszik cicin, én meg kiosonok. Semmi gond nincs, nem ragaszkodik a mi ágyunkhoz, egyszerűen, ha ébred legyek ott. Aztán kb 1 hétig csináltam ezt az ingázást és nagyon kimerültem. Már úgy csinálom, hogy este cicin elalszik, kijövök mellőle, fürdök férjemmel filmezünk beszélgetünk stb, lefekszünk aludni, az első ébredésig a férjemmel alszom utána átmegyek és a baba mellett maradok. 3hete megy ez a rendszer, de már azt vettem észre, hogy éjjel ébred és nem is kell neki a cici bekapja de nem szopizik, kiköpi, csak megfog, odabújik, hogy megvagyok-e még és alszik is tovább. Szóval kezd megérni szépen lassan az idegrendszere az egyedül alvásra. Még pár hónapig mellette szándékozok lenni, aztán majd szépen lassan kikopok mellőle :) Én úgy gondolom, hogy ezzel jó úton haladok, de lassú módszer és türelem kell hozzá.


Majd ha elfogy a türelmem akkor szerintem "beteszem a kiságyba, sír felveszem megnyugtatom leteszem 150x módszerre átállok"

2019. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő válaszod. Hasonlóan vagyok amúgy én is. Nekem is úgy volt mint neked,hogy így kényelmes volt. Most sem élem meg tragédiának. Csak szeretnék a férjemmel lenni többet. Egyszer leesett az ágyról így magára sem merem ott hagyni.

Azt vettem észre amúgy én is,hogy nem is igazán szopizik már éjjel csak bekapja mint nálatok. Vagy csak megfog. Lecsekkol

Kipróbálom a Te módszeredet 😊

2019. jún. 6. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!