Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoktassam le 18 hós...

Hogy szoktassam le 18 hós fiamat az éjszakai szopiról?

Figyelt kérdés
Mindent megpróbáltam már, de éjjel óránként ébred és kéri a cicit. Nappal nem adok neki, pedig kérné. Sokat volt beteg, ezért szokta meg, de most már nehéz a sok éjszakázás. Nem segít a víz, ha Apa bemegy, egyszerűen semmi. Sírni nem akarom hagyni, mert reggelig bírná. Van cumija is. Mit tegyek? Kenjem be a cicimet valamivel?

#éjszakai szoptatás #leszokás a szopiról
2014. jún. 4. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálam csak a teljes elválasztás segített. Sokáig szopizott a kisfiam, ő nappal is kérte, és éjjel is többször kelt, és azon aludt vissza. Aztán mikor megfogant a kistesó, akkor elválasztottam.

Könnyen ment, pedig tök cicifüggő volt.

Én fokhagymával kentem be, és mondtam neki, hogy már nem finom, megbüdösödött. Erre megszagolta, és utána már nem is kellett neki.

Előtte próbálkoztam mindennel, mondtam neki, hogy fáj, stb., de semmiféle rábeszélés nem használt. Aztán néhány nappal előtte elkezdtem neki mondogatni, hogy már nemsokára meg fog romlani, rossz íze lesz, stb.

Legnagyobb csodálkozásomra könnyen ment, nem sírt utána, csak néha megkérdezte, hogy még mindig rossz-e, mondtam, hogy nézze csak meg nyugodtan (kb. 2 napig még fokhagymáztam), de már azt sem akarta, simán elfogadta, hogy ez van, és kész.

2 év 3 hónapos volt akkor.

2014. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Medvi ***** válasza:
63%
Szerintem szomjas, és mint a legtöbb gyerek, nem szereti a vizet. Én a nagyobbik lányomnak ilyen korában finom mézes teát adtam cumisüvegből, nagyon szerette, este jól teleitta magát és lehetett aludni. A kisebbik most 15 hónapos,folyadékként csak vizet kap itatópohárból, totál szopifüggő. Éjjel is szopik 3-4-szer. Engem nem zavar, úgyhogy nála marad a víz, tudom sokan elítélik az édes teát, de szerintem ez egy lehetséges megoldás, mindenképpen innia kell valamit.
2014. jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Eddig engem se zavart, de most már óránként kelek hozzá. Nem fogad el mást, csak vizet. Se tej, se tea, se gyümilé. Lányom is ilyen volt, és végül 4 évesen aludta át az éjszakát először. Igaz, Ő csak 10 hónapig szopizott. A kisfiam sokat volt beteges (3 tüdőgyuszi, hörghurutok stb., skarlát), eddig nem volt szívem. Pici és olyan babás még, lánykám sokkal érettebb volt. A fokhagymát megpróbálom, de ordítás lesz belőle, az tuti:).
2014. jún. 4. 11:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szomjas egy gyerek, a vizet is megissza, okosak. Ne szoktasd rá semmi édes italra.
2014. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Medvi ***** válasza:
Azért sem okoz gondot nekem az éjszakai szoptatás, mert mellettem alszik a nagyágy mellé tolt kiságyban. Levettük arról az oldalról a rácsot. Így nem kell kikelni az ágyból, csak odafordulok és megszoptatom, és alszunk tovább. Tudom, ezen sokan kiakadnának, de nekünk bevált. A fokhagymás kencéhez másfél évesen szerintem még kicsi, hogy megérthesse, látod, az a kisgyerek akkor már elmúlt 2 éves. Hatalmas korkülönbség ez még ebben a korban. Ráadásul éjjel fel sem fogja fogni félálomban, hogy mi történt.
2014. jún. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam csak akkor szokott le az éjszakai szoptatásról (éjjel sokszor kérte), amikor elválasztottam 20 hónaposan. Nem volt gond egyáltalán, pedig cicin is aludt el. Csak elhatároztam, hogy elválasztom és többet nem kap egyáltalán és tartottam ehhez magam. Elég meglepő, de simán ment, magától elaludt és éjjel sem kérte.
2014. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A mellém fektetés nem válik be, ugyanúgy kel, mint saját ágyban. A fokhagyma helyett a citromlét próbáltuk, sajnos rosszul jártunk. Kiköpte, felordított és úgy felébredt, hogy utána órákig nem aludt vissza, később is csak szopival. Még tényleg kicsi ehhez. Hát marad a várakozás...
2014. jún. 6. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!