Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez ugye nem a tejapadás jele?

Lillaa3 kérdése:

Ez ugye nem a tejapadás jele?

Figyelt kérdés

Eddig mindig a 2 szoptatás között nagyon gyorsan visszatelt a tej (talán túl gyorsan is) nem is zavart sőt örültem, hogy sok van. A tegnap viszont ért egy nagyobb fokú stressz és bàr már minden rendbe jött azóta, a tej nagyon nehez telik vissza, a melleim teljesen lágyak. Szopinál jön elég, de ha fejni próbálom màr 30-40ml-nél nem jön több, pedig 150ml jött le azelőtt.

Volt màr valakinek stressztől ilyen gondja? Lehet rajta segíteni?

2,5 hónapos a kislányom.



#szoptatás #stressz #tejtermelésigond
2021. aug. 22. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, kezd beállni a kereslet-kínálat. Miért fejsz? Ideális esetben pont annyi tejcsi van, amennyi elég a babának.
2021. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Heti 2 napot muszáj bejárnom dolgozni, így fejni szoktam, hogy tudja a férjem is etetni ilyenkor. Ezenkívül rakok a fagyasztóba vészhelyzet esetére, meg a fürdővizébe, ami segít, hogy ne legyen kiütései.
2021. aug. 22. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Ezek szerint nem Magyarországon éltek? Csak mert itt fél éves korig nem lehet ugye dolgozni, de ha mégis itt élsz, akkor esetleg keress fel szoptatási segítőt vagy tanácsadót a kérdéssel.

Amúgy én is arra tippelek, hogy kezd beállni a kereslet kínálat vagy esetleg igyál/pihenj többet.

2021. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon élünk, Svájcba és itt 6 hét után visszakell menni sajnos.
2021. aug. 22. 15:14
 5/7 anonim ***** válasza:
:( oh. Akkor esetleg fbon van szoptatási segítőt csoport. Ott szakértők válaszolnak. Igaz kicsit lassan de legalább nem hülyeségeket.
2021. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Asszem ez a neve: szoptatási tanácsadás - kérdezz felelek
2021. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok veszmadárkodni, de nekem akkor ment el 3 nap alatt a tejem amikor azon stresszeltem,hogy ki akarnak rúgni csoportos létszám leépítéssel (szintén külföld)

Bár akkor már 5 hónapos volt a lányom.

Szerintem is keress fel tanácsadót és vannak tematikus oldalak dolgozó anyukáknak akik csak fejnek ( jellemzően Amerikai oldalak,mert ott is korán vissza kell menni) viszont sok sok tippet adnak,hogy hogyan lehet fenntartani a tejtermelést, gyorsítani a tejleadot, stb. Sokan 1-2 évig adnak anyatejet csak fejve mert olyan jó kis technikák vannak. Kitartás!

2021. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!