Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baba harapás ellen mit lehet...

Baba harapás ellen mit lehet tenni? Le tudja harapni a mellbimbót?

Figyelt kérdés
A kislányom 11 hónapos és nagyon harap szopizás közben. Már csak az elalváshoz kell neki a cici, de vannak maratoni szoptatások ilyenkor, emiatt már sebes a mellem és nagyon fáj. A babakocsiban, etetőszékben elalszik, de az esti alvás az ágyban csak cicin megy neki. Kérlek, adjatok tanácsokat, mert már félek az altatásoktól.

2021. aug. 25. 06:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Amikor megharapja, rá kell szólni (kedvesen), hogy nem szabad és el enni tőle. Utána pedig rögtön add vissza és dicsérd meg, hogy milyen ügyes. Ezt kell ismételgetni. Nem tudja leharapni. Használj valamilyen krémet a sebekre most, ami nem zavarja a szoptatást, pl. Lansinoh.
2021. aug. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Harapáskor elvettem a cicit és leszokott róla.


Az etetőszékben alszik? :D

2021. aug. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Régebben az én lányom is el szokott aludni evés közben😅
2021. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanezzel bírkózok én is az egy éves fiammal..

Kis sz.ros meg direkt csinálja mert néz engem közben és vigyorog.. :)

Próbáltam nem reagálni,rászólni szépen/ csúnyán, elvenni tőle etc.eddig semmi. Most az elveszem tőle módszerrel próbálom,hátha beválik. Annyi,hogy ő még nap közben is legalább 4x szopizik.

2021. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Megkell nevelni a gyereket. Ilyen egyszerű
2021. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%
Mikor harap vágd szájon azt megtanulja hogy mit lehet és mit nem
2021. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! És ti hogy tudjátok elvenni a babától? Nekem annyira szorítja, hogy ha próbálom elvenni, kibírhatatlan fájdalmat érzek. Igazából nem is a harap kifejezés a jó, hanem olyan erősen szorít, hogy súrlódik a mellemen a foga.

Igen, szoktam hagyni az etetőszékben. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de így legalább egy kicsit regenerálódik a cicim.

5-ös és 6-os válaszoló: nagyon gáz, amit írtok. A védőnő is mondta, hogy az ilyen kicsiknek passzív a szokincsuk és nagyon kevés szóból áll. Nem lehet elmagyarazni nekik, hogy fáj, mert kicsik és még nem értik. Soha nem ütném meg a gyerekemet, főleg nem ilyenért és főleg nem a száján. Félálomban csinálja, nem direkt. Nem is értené, hogy miért teszem. Nem fogom a bizalmát eljátszani. Többet ésszel, mint erővel.

2021. aug. 25. 21:43
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Mért ne tudná leharapni, sajnos letudja, a kolléganőm úgy járt, hogy fityegett a bimbója mert ráharapott a gyerek😱
2021. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Úristen! Akkor tényleg minél előbb le kell szoktatnom a harapásról...
2021. aug. 26. 03:56
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Persze, a kolléganőd... Kérdező, te meg ha elhiszed ezt, hát az téged is minősít...
2021. aug. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!