Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tegnap délután 4 kor született...

Tegnap délután 4 kor született babám nem akar cicizni. Nincs is semmi a melleimbe. Amikor felekel oda adom neki szívja de nem valami aktív?

Figyelt kérdés
Mennyi időközönként próbáljam ? És meddig ?mert eléggé kisebesesitette már hólyagos ..fáj.. úgy látom csak cumizik. Itt a kórházban senki nem segít sajnos...
2021. aug. 25. 10:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

3-4 nap mire belövel általában a tej.

Ne aggódj kolosztrum van az neki egyenlőre elég.

Minél többet tedd mellre.

Ha kisebesedett akkor hozass be pároddal bimbóvédőt (bár nekem egyik gyerekem sem tudott azzal szopni) és bimbóvédőkrémet.

2021. aug. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Gratulálok.
2021. aug. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%

Bocsánat én nem tudok konkrétummal segíteni csak azzal, hogy: ne ess kétségbe! A babának meg kell tanulnia hogyan kell szopizni, ez egy tanulási folyamat nála és nálad is. A kórházakban az első nap már elrontják a babát, mert cumit adnak a szájába, a friss anyuka meg szenved. Van h 1-2 hét is, mire sikerül egymásra hangolódnotok úgy igazán. Ilyenkor lehetnek fájdalmaid, de ha kapsz segítséget akkor túl fogtok jutni ezen.

(Ha neten nem találsz megoldást, érdemes lenne felkeresni egy szoptatási tanácsadót ha hazamentek)

2021. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Pekka ***** válasza:
76%
Hozass be alkoholmentes sört, serkenti a tejtermelést. Azért hagyja abba a cicizést, mert nincs mit kiszívnia és feladja. Nálunk mindhárom gyereknél bevált.
2021. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Még csak tegnap szültél. Kb holnap-holnapután indul be a tejtermelés. Addig az előtej van, amiatt kell szoptatni, annak ellenére, hogy a mennyisége nagyon minimális.
2021. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%
Keress fel szoptatási tanácsadót. Telefonon, online is segítenek. Ne ess kétségbe, kell pár nap mire beáll, de ne szenvedj feleslegesen és kérj segítséget!
2021. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
18%
Gratulálok! 3 óránként kell etetni, tudom divatjamúlt módszer, de szerintem a kórházi napokra jó lesz, tej úgyis csak később lesz. Persze, ha melletted van a baba, akkor szoptasd, amikor igényli, nekem 3 óránként hozták oda.
2021. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen normális ami most történik veletek! Nyugodj meg! A baba születése után 2-3 napot is kibír az előtejjel. Cseresznyemag méretű a gyomra. Ha már abba szívott vmennyit bőven elég neki!


Nekem hajnali 2kor született, akkor mellre rakták az aranyórában. Mondom tok felesleges, nincs is bedurranva a cicim, tuti nem lesz tejem. Megnyomta a szülésznő picit és egy csepp sárga cucc jött ki belőle. Azt mondta hogy higgyem el annyi van amennyi most kell.


S másnap!!! reggel 9kor találkoztam a babámmal (31 órával később) akkor is mellre raktam de nem tudtam hogy mukodik nem tudta bekapni véraláfutásosra szívta. Próbálkoztam nem ment. A másikat is sebesre szívta.. s akkor éjjel lövellt be a mellem. Szemmel láttam ahogy duzzad és nő. Tehát több mint 2 teljes napig etlen szomjan volt a babám! De rendeződtek a dolgok. Szóval nyugi!!

2021. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
Neki még kb cseresznye nagyságú a gyomra, az előtej tökéletesen elég neki, amíg belövell a tej. Én miután megszületett és lehozták szinte folyamatosan szoptattam amikor ébren volt. Másnapra lett is tej bőven. Nyugodj meg, és akkor tedd cicire amikor csak szeretné
2021. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%
En hiaba kinlodtam,semmi tejem nem volt,pedig azt mondtak ilyenkor mindig eleg az elotej. 800 grammos fogyasbal kezdtem orditani a személyzettel hogy most akkor tapszert kerek,de azonnal. Figyelgesd a sulyat,vagy kerdezd. Minden nap merik oket. Ha ehezik,ordítani fog folyamatosan es szemmel lathato is a nagy fogyas.
2021. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!